"Зелена хвиля". Круглий стіл

z_hvilya.jpg

4 серпня 2017 р. у рамках Міжнародного книжкового фестивалю «Зелена хвиля» ОННБ на партнерських засадах провела круглий стіл «Український інститут книги як форма державно-громадського партнерства: цілі, завдання та механізми реалізації».

Під час засідання круглого столу було обговорено питання діяльності Українського інституту книги та його співпраці з органами влади, інституціями громадянського суспільства, організаціями видавців і книгорозповсюджувачів, бібліотеками та творчими спілками.

Засідання пройшло за участі: О.В. Афоніна, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів; І.М. Степуріна, директора Державного спеціалізованого видавництва «Мистецтво»; О. Волобуєва, представника видавництва «Клуб сімейного дозвілля»; Д.В. Лівшиця, директора ПП «Одесакнига»; авторів, журналістів, представників бібліотек, навчальних закладів та професійних громадських об’єднань.

1.jpg

О.В. Афонін запропонував учасникам уявити себе на місці директора Інституту книги та з цієї позиції надати рекомендації щодо діяльності даної установи. У результаті було сформульовано такі тези-рекомендації щодо діяльності Українського інституту книги:

  • Визначення книги як одного з основних чинників духовного розвитку суспільства.
  • Створення єдиного державного інформаційного порталу, який відображає всю видану в Україні книжкову продукцію.
  • Застосування комплексного підходу до просування книги та розвитку читання в Україні, координація діяльності видавництв, бібліотек, книгорозповсюджувачів та книготорговельних організацій.
  • Забезпечення населення якісною та різножанровою літературою, а також забезпечення доступу до неї (в магазинах, бібліотеках).
  • Розумний підхід до розвитку бібліотек, враховуючи їх типи, види та спеціалізацію.
  • Організація системи планування книговидання, враховуючи потреби, інтереси та особливості різних верств населення.
  • Формування механізму узгодження та затвердження проектів законодавчих документів, що стосуються книги та читання, між міністерствами, Верховною Радою України та іншими органами влади.

3.jpg

Таким чином, круглий стіл дозволив визначити перспективні напрями розвитку Українського інституту книги, якими їх бачать книгорозповсюджувачі, представники видавництв, бібліотек, творчих спілок, громадськості та преси.

2-1.jpg

Створено: 09.08.2017
Переглядів: 758© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.