«Духовними сходами». Інформаційна година

23 липня 2017 р. в рамках проекту «Духовними сходами» у недільній школі Одеського храму Святих рівноапостольних Мефодія та Кирила було проведено інформаційну годину на тему «Нові видання релігієзнавчої літератури ОННБ».

foto_1.jpg

Під час зустрічі присутні мали нагоду ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою «Дорога, що веде до храму», на якій представлені релігієзнавчі дослідження останніх років. Експозиція викликала неабияку зацікавленість відвідувачів, у т.ч. професійну, зокрема, підвищену увагу викликала добірка літератури про традиції українського хорового співу.

foto_2.jpg

На корисності цієї зустрічі та ознайомленні з книжковою добіркою наголосив настоятель храму Святих рівноапостольних Мефодія та Кирила, протоієрей Володимир Корецький (який, до речі, є активним учасником багатьох бібліотечних проектів, зокрема, «Різдвяних читань»). У своїй промові він підкреслив значущість релігійного чинника в житті людини й людства, адже він допомагає у розумінні та вивченні історії, подальшому відродженні культури, і в буденному житті. Настоятель храму розповів про завдання церкви щодо розвитку системи виховання, формування толерантності в суспільстві, про національні духовні цінності.

foto_3.jpg

Завідувач ВЗГіР ОННБ Тамара Кухарук, провела бібліографічний огляд експозиції, акцентувавши увагу відвідувачів на нових релігійно-просвітницьких виданнях київського видавництва «Дух і літера».

foto_4.jpg

Серед видань, які викликали підвищений інтерес, слід назвати наступні:

Мещеряков В.Н. Восстановление Одесского кафедрального Спасо-Преображенского собора / В.Н. Мещеряков. – Одесса : Феникс, 2017. - 464 с. ; ил. 

Заснований одночасно з Одесою кафедральний Спасо-Преображенський собор понад століття розвивався разом з містом і на початку XX століття став найбільшим храмом Північно-Західного Причорномор'я, центром духовного життя для одеситів. Варварські зруйнований в 1936 році, Собор був відтворений зусиллями громадян Одеси на початку XXI століття, без залучення бюджетних коштів. Книга містить докладний опис процесу відтворення Собору і понад 600 ілюстрацій, в основному з архіву автора, які не публікувалися раніше, що може бути цікаво студентам, архітекторам, будівельникам, художникам, історикам, краєзнавцям, екскурсоводам, кожному, хто вважає себе одеситом.

Переглянути в електронному каталозі ОННБ

Молитвослов. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб семейного досуга», 2016. – 96 с.: ил. – (Серия «Библиотека православного христианина»)

Це видання для тих, хто хоче глибше зрозуміти основи православної віри, обряди церкви, хід богослужіння. Тут ви знайдете все , що хотіли дізнатися про будову храму та правила поведінки в ньому, про дотримання постів і свят річного циклу, вшанування Трійці, Богородиці й святих.

Переглянути в електронному каталозі ОННБ  

Ганс Урс фон Бальтазар. Варта віри лише любов. / Пер. з нім. Н. Комарової. – Київ : Дух і літера, 2015. – 168 с.

У чому унікальність християнства? На думку видатного швейцарського теолога Г. У. фон Бальтазара визначальна роль любові Бога і є ключем до християнській свідомості. У запропонованій читачам книзі автор використовує термін «теологічна естетика» на позначення того, що він вважає найбільш точним методом інтерпретації поняття божественної любові, на противагу підходам, які ґрунтуються на історичних та наукових засадах. Видатний мислитель доводить, що лише любов дозволяє по-новому поглянути на об’єкти його досліджень. А божественне одкровення розглядається автором не лише як істина і добро, а й як краса. Його проникливі роздуми сприяють поглибленню і поширенню християнської віри у відповідь на духовні запити сучасної людини.

Переглянути в електронному каталозі ОННБ

Київські духовні школи. 400 років. Історія в фотографіях / Авт. тексту В. В. Бурега, П. А. Чамахуд; Гол. ред. Антоній. – Київ : Фактор-Друк, 2015.– 252 с. : іл.

Пропоноване видання зібрало в собі фотоматеріали з різних віків і епох в історії КДА від XIX століття до сьогоднішніх днів. Багато фотознімків знайдені в особистих архівах співробітників і випускників і публікуються вперше. Тут можна знайти фото видатних ієрархів, причетних до Академії, професорів і випускників. Видання демонструє учбові будні і побут студентів, а також ілюструє богослужебне життя Київських духовних шкіл.

Переглянути в електронному каталозі ОННБ 

Копинець Ф.І. Словник церковно-півчих термінів : навчальний посібник / Ф.І. Копинець ; Видавничий відділ УУБА-КаУ. – Ужгород : ТДВ «Патент», 2014. – 184 с.

В умовах сучасних загально мистецьких та соціокультурних процесів в Україні виникла потреба введення в ужиток надбання величезного пласту церковної хорової музики, а також забезпечення її наукового богословського, музичного термінологічного тлумачення, що сприятиме подальшому духовному розвитку нашого народу.

Переглянути в електронному каталозі ОННБ 

Цалай-Якименко О.С. Духовні співи Давньої України [Ноти] : антологія / О. С. Цалай-Якименко. – Київ : Музична Україна, 2000. – 216 с. : іл.

«Духовні співи давньої України» підготувала відома дослідниця давньої української християнської музики. Антологія є цінною добіркою прославлених ірмолойних співів давньої України, що їх сучасники узагальнено називали київським співом.

 

Створено: 24.07.2017
Останнє оновлення: 25.07.2017
Переглядів: 291© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.