Література про українську діаспору

image001.jpg

«Відкрию очі книзі в світлу днину…»

В спеціалізованому залі «Закордонне українство» до уваги користувачів виставка нових надходжень. Чільне місце в новій експозиції – література про українську діаспору в різних кінцях світу :

Ціпко Сергій «Українці в Аргентині (1897-1950) : Творення громади»,  видана 2013 р. Канадійським Інститутом Українських студій ; Белінська Л. «Національна пам’ять української діаспори США: монографія», видана Львівським національним університетом ім. Івана Франка 2015 р.; «Українська Канадіана : збірник матеріалів з історії українців Канади у 4-х т.», видана Науково-дослідним інститутом українознавства МОН України 2016 р.; Козак С. «Аргентинські запоріжці : з думою про Україну»: (Журнал «Пороги», літературно-мистецький часопис, який у повоєнні роки виходив у Аргентині), видана за сприяння Фундації імені Івана Багряного 2015 р.

Увагу читачів має привернути енциклопедичний словник-довідник «Україна у міжнародних відносинах» у 6-и вип., виданий Інститутом історії НАН України 2015 р., а також матеріали третьої Міжнародної науково-практичної конференції «Діаспора як чинник утвердженя держави Україна у міжнародній спільноті», яка проходила у рамках Конгресу Української Діаспори у Львові 2010 р.

image003.jpg

На виставці представлені дуже цікаві літературознавчі матеріали. Особливо вражають антології: 

«Українська авангардна поезія 1910 – 1930 рр.», яка побачила світ у Києві 2014 р. ; «Стріла : суб’єктивна антологія : Українські поети ХХ століття». – Київ, 2013 р.; «Крим, який ми любимо». – Київ, 2016 р.; Винничук Юрій «Невідоме розстріляне відродження». – Харків, 2016 р.; Терен Тетяна «REC-візити : антологія письменницьких голосів : у 2 х кн.». – Львів, 2015 р., «Антологія української поезії ХХ століття», видана у Києві 2016 р.

З книжкових полиць, на яких розміщена виставка, дивляться на нас з дитинства знайомі і незнайомі (бо тільки недавно прийшли до нас зі сторінок книг, надрукованих в діаспорі) видатні українці, слава про яких навіки буде відлунюватись в серці кожного свідомого українця: Григорій Сковорода, Андрій Шептицький, Іван Багряний, Іван Дзюба, Докія Гуменна, Микола Сарма-Соколовський, Микола Плав’юк, заокеанські письменники України: Юрій Шевельов, Юрій Лавріненко, Іван Кошелівець, Григорій Костюк та багато інших.

image005.jpg

Як заклик обов’язково вчити англійську та німецьку мови, на полиці стоять 2 книги, видані в Харкові 2016 р.:

Артур Конан Дойль «Собака Баскервилей» (Аrthur Conan Doele «The hound of the Baskervilles») і  «Сказки» Братьєв Гримм (Bruder Grimm «Marchen»). Це видання з паралельним текстом, щоб полегшити користувачеві знайомство з книгою.

Створено: 27.06.2017
Переглядів: 329© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.