Колекція рукописів із зібрання Михайла Комарова

2.jpg

З 7 червня 2017 р. у відділі рідкісних видань та рукописів експонуватиметься книжкова виставка «Колекція рукописів із зібрання Михайла Федоровича Комарова».

М.Ф. Комаров (1844-1913), видатний діяч української культури, літературознавець, етнограф, бібліограф, видавець, критик, перекладач і лексикограф, збирав свою бібліотеку впродовж усього свого життя. Вона була унікальна, хоча створювалася не як бібліофільське зібрання, а відображала коло наукових інтересів власника, його літературні й мистецькі уподобання. Більшу частину колекції складають видання 1880-1910 років з друкарень Одеси, Харкова, Києва, Херсона, Чернігова.

В унікальному фонді ОННБ, що нараховує понад п'ять мільйонів видань, зібранню М.Ф. Комарова належить чільне місце. Воно виділене в окрему колекцію та є важливим джерелом для дослідження культурного і просвітницького життя Одеси кінця XIX – початку XX ст.

Книжкова експозиція включатиме матеріали з фонду відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ, що висвітлюють життєвий шлях М.Ф. Комарова, та видання з його бібліотеки. В експозиції будуть також представлені  листи видатних українських діячів до М.Ф. Комарова.

Виставка має просвітницький характер, спрямована на популяризацію та збереження українських духовних цінностей і розрахована на широке коло користувачів.

Створено: 06.06.2017
Останнє оновлення: 07.06.2017
Переглядів: 225© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.