Видання Українського інституту національної пам’яті

Нещодавно фонд ОННБ поповнився інформаційними матеріалами, отриманими з Українського інституту національної пам’яті. Видання надійшли безкоштовно, у рамках спеціального проекту, за попереднім замовленням із запропонованого інститутом переліку.

Всього отримано 58 прим. актуальних видань історичної тематики – це збірники наукових праць, монографії, матеріали наукових конференцій, що сприятимуть збереженню пам’яті про найважливіші події української історії.

Особливу увагу хочеться звернути на видання 2016-2017 рр., в яких йдеться про сучасні реалії та трагічні сторінки новітньої історії України: Майдан, російська агресія, загарбання Криму та інші актуальні теми.

1.jpg

«Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах», Вип. 2. – книга, що містить фрагменти спогадів учасників і очевидців протестних акцій, які відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 р. до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності. У другому випуску видання зібрані спогади митців, що відображають їхній суб’єктивний досвід від пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва під час Революції Гідності. Матеріали викладено у розділах, назви яких вказують на жанр чи напрям мистецтва: «Майдан – це … Слово», «Майдан – це … Музика», «Майдан – це … Арт», «Майдан – це … Дійство», «Майдан – це … Пам'ять», «Майдан – це … Позиція».

«Усна історія Російсько-української війни (2014-2016 рр.)», Вип. 2, це збірник опитувань учасників війни на Сході України 2014-2016 рр. дослідниками історичного факультету Запорізького національного університету, інтерв’ю доповнені фотографіями із зони бойових дій.

«Наш Крим: неросійські історії українського півострова» – книга акцентує увагу на міфі про Крим як про «ісконно русскую землю», що «завжди належала Росії», який став наріжним каменем пропагандистської кампанії Москви, як у переддень анексії півострова, так і сьогодні, задля виправдання своїх дій.

2.jpg

Зацікавлять читачів календар на 2017 р., присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. – «Українська революція 1917-1921 рр. Військові підрозділи» та комплект матеріалів із 24 постерів про історію українських воїнів від Київської Русі до сьогодення «Воїни. Історія українського війська».

Календар містить короткі історичні відомості про окремі події Української революції 1917 – 1921 рр. та фотоілюстрації. Комплект постерів демонструє шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до АТО – Князівський дружинник ХІ-ХІІІ ст., Важкоозброєнний воїн XIV ст., Реєстровий козак, Мушкетер надвірної корогви XVІІ ст., Стрілець Легіону Українських січових стрільців, Хорунжий Легіону Українських січових стрільців (Австро-Угорщина, 1915 р.), Стрілець Української галицької армії (1918 р.), Вояк Корпусу Січових стрільців, Козак Дієвої Армії Української Народної Республіки (Українська Народна республіка, 1919 р.), Вояк Карпатської Січі (Карпатська Україна, 1939 р.), Вояк Української повстанської армії, 1940-1950-ті рр., Вояк збройних сил України (2015 р.).

«Друга світова війна в історичній пам’яті України» – видання, у якому представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ століття – Другої світової війни. У книзі акцентовано увагу на ідеї боротьби Українського народу за власну Державу, яка не припинилася з поразкою національно-визвольних змагань1917-1921 рр. Через відсутність незалежної української держави українці опинилися по різні сторони фронту.

Енциклопедія козацької генеалогії «Козацька старшина Гетьманщини» – унікальне видання, підготовлене на основі архівних документів і опублікованої літератури. У книзі зібрано 14591 біограм козацьких старшин – генеральних старшин, полковників, сотників, канцеляристів, урядників, що складали козацьку еліту Гетьманщини. Автор книги – доктор історичних наук, фахівець з персонального складу та генеалогії українського козацтва, перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті, Володимир Кривошея.

Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися з новими виданнями Українського інституту національної пам’яті, маємо надію, що наші спільні зусилля сприятимуть збереженню історичної пам’яті українського народу, відновленню історичної правди та зміцненню національного духу і патріотизму.

Повний перелік отриманих видань

 

Створено: 25.04.2017
Останнє оновлення: 07.09.2017
Переглядів: 469© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.