Презентація. Анонс


30 березня 2017 року о 14.00 у головному читальному залі ОННБ відбудеться презентація наукового видання «Восстановление Одесского кафедрального Спасо-Преображенского собора» за участі автора, архітектора, лауреата Державної премії України в галузі архітектури, члена ICOMOS  Володимира Мещерякова

1.jpg

Мещеряков В.Н. Восстановление Одесского кафедрального Спасо-Преображенского собора. – Одесса : Феникс, 2017. - 464 с.

Книга висвітлює двадцятирічну плідну роботу, пов'язану з відбудовою головного храму Одеси і всього Північного Причорномор'я – Одеського кафедрального Спасо-Преображенського собору.
Закладений вкінці XVIII ст. і освячений у 1808 р., собор понад століття розвивався разом з нашим містом, і на початку ХХ століття став одним з найбільших храмів Північно-Західного Причорномор'я та центром духовного життя для багатьох одеситів. По варварські зруйнований комуністами у 1936 році, собор на початку ХХІ століття був заново відбудований і освячений (2010). Це сталося завдяки зусиллям небайдужих громадян.
Книга містить детальний опис процесу будівництва собору та понад 600 ілюстрацій з особистого архіву автора (раніше не публікувалися), а також імена тих осіб, які долучилися до будівництва храму. Книга стане у нагоді широкому колу читачів, особливо студентам, архітекторам, будівельникам, митцям, історикам, краєзнавцям, екскурсоводам.

Створено: 29.03.2017
Останнє оновлення: 31.03.2017
Переглядів: 421© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.