Шевченківські читання-2017

tw_1.jpg

6 березня в ОННБ за традицією було проведено щорічні Шевченківські читання, які цьогоріч були присвячені 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та 105-річчю збірки «Вінок Т.Шевченкові: із віршів українських, галицьких, білоруських і польських поетів». Її упорядник Михайло Комаров – відомий одесит, український громадський діяч, лексикограф і бібліограф. Архівний фонд просвітителя зберігається в нашій бібліотеці. Збірка вийшла друком в Одесі у 1912 році і була перевидана бібліотекою у 2001 році. У програмі читань взяли участь провідні науковці, митці та громадські діячі міста. 

1-1.jpg

Розпочався захід презентацією книжкової виставки «І слово розумом святим і оживи, і просвіти…»: 105-років від часу видання збірки «Вінок Т.Шевченкові: із віршів українських, галицьких, білоруських і польських поетів». Бібліографічний огляд виставки провела Валентина Колесникова, провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ, звернувши увагу на чисельність сучасної шевченкіани.

 18.jpg

У рамках читань відбулась також презентація мистецької виставки «З Шевченкової криниці: художники Одещини – Шевченку» та зустріч з митцями, членами Національної спілки художників України: Віктором Гоманюком, Ларисою Дем’янишиною, Аллою Ворохтою та іншими авторами, чиї роботи були представлені на виставці.

7.jpg

 У своєму вітальному слові ведуча заходу, завідуюча ВЗГіР Тамара Кухарук розповіла про дослідження сторінок одеської шевченкіани працівниками Одеської національної наукової бібліотеки, зокрема на роботі по підготовці бібліографічного покажчика «Шевченко в Одеській пресі».

 11.jpg

Про актуальність і пророцтво шевченкового слова та про деякі філологічні аспекти поезії Кобзаря йшлося у виступі відомого літературознавця Володимира Сподарця, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української філології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського.

 15.jpg

Катерина Хоменко, науковий співробітник Одеського літературного музею, розкрила цікаві факти та маловідомі сторінки життя та діяльності Михайла Комарова, висвітливши окремі деталі роботи по укладанню збірки «Вінок Т.Шевченкові».

 16.jpg

Про особливості викладання творчості Т.Г.Шевченка в сучасних школах Одеси та зацікавлення, яке викликає у молоді одеська Шевченкіана йшлося у доповіді Олени Шмигановської, викладача української мови Одеського педагогічного училища. Акцент був зроблений на збірці «Вінок Т.Шевченкові»

 19.jpg

Цікаві сторінки мистецького та культурного життя нашого міста ХІХ – початку ХХ сторіччя, що пов’язані з Т.Г.Шевченком, розкрила Олена Жулицька, науковий співробітник, завідувач відділу Одеського художнього музею.

21.jpg

 Не менш пізнавальним був виступ Олександра Циркуна, архітектора і колекціонера, поета-аматора, почесного члена Одеської обласної організації НСХУ. Адже мова йшла про плеяду митців нашого міста, які присвятили свою творчість саме Т.Г.Шевченку.

 22.jpg

Світлина на пам`ять

З театралізованою програмою за творами Т.Г.Шевченка «Лети ж, моя думо.…» виступили студенти – учасники творчого колективу Одеського педагогічного училища.

Програма

Відеорепортаж ТРК "Круг"

 

Створено: 07.03.2017
Переглядів: 679© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.