Дарунки авторів, видавництв і громадських організацій

Останній квартал спливаючого 2016 року був щедрим на книжкові дарунки. Бібліотека отримувала нові видання з різних куточків країни від авторів, громадських організацій, видавництв. Висловлюємо щиру подяку дарувальникам.

Дарунки авторів:

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу Національного университету «Юридична академія України ім. Я.Мудрого Володимир Михайлович Трофименко надіслав три примірники монографії «Теоретичні та правові основи диференціації процесуальної форми у кримінальному судочинстві» (Харків, 2016). Монографічне дослідження присвячене комплексному вивченню теоретичних та правових основ диференціації процесуальної форми у кримінальному судочинстві. Розкрито сутність кримінальної процесуальної форми, охарактеризовано систему чинників, що впливають на її розвиток, визначено сутність, види, рівні та критерії диференціації кримінальної процесуальної форми. Видання адресоване науковцям, аспірантам, студентам юридичних навчальних закладів, юристам-практикам.

1.jpg 

Бібліографічний опис видання:

Трофименко В. М. Теоретичні та правові основи диференціації процесуальної форми у кримінальному судочинстві: монографія / В. М. Трорфименко. – Харків: Оберіг, 2016. – 304 с.

Член Ради національної безпеки і оборони України, заступник голови Національної ради реформ, колишній Голова Адміністрації Президента України Борис Євгенович Ложкін надіслав комплект книги «Четверта республіка: Чому Європі потрібна Україна, а Україні – Європа» українською, російською, англійською та німецькою мовами. Громадсько-політичне видання викликало зацікавленість, як в Україні, так і за кордоном, а його першу презентацію у Києві відвідав Президент України Петро Олексійович Порошенко. Книгу високо оцінили відомі політики, підприємці і журналісти. Автор Борис Ложкін називає головною мотивацією для написання книги - бажання відповісти на питання, винесене в підзаголовок видання: "Чому Європі потрібна Україна, а Україні— Європа? У роботі над книгою приймав участь Володимир Федорін - російський журналіст, редактор, засновник аналітичного центру Bendukidze Free Market Centre, який з серпня 2015 р. отримав українське громадянство.

«Ця книга про те, що з Україною можна і потрібно мати справу. Наша країна не повинна перетворитися в failed state. Навпаки, в ній - вирішення проблем для Європи, а не їхнє джерело. Україні потрібна Європа - як союзник і джерело цінностей. Європі потрібна Україна - як нагадування про сенс самого європейського проекту і про те, що історія не закінчена. Я хочу довести, що в України є майбутнє, показати, яким його бачу і розповісти, що саме робиться і має бути зроблено для того, щоб цього майбутнього досягти»

Борис Ложкін

Бібліографічний опис видань:

  1. Ложкін Б. Є. Четверта республіка: Чому Європі потрібна Україна, а Україні – Європа / Борис Ложкін; за участю В. Федоріна; худож.-оформлювач С. Лисенко.- 2-ге вид. – Харків: Фоліо, 2016. – 252 с.
  2. Ложкин Б. Е. Четвертая республика: Почему Европе нужна Украина, а Украине – Европа / Борис Ложкин; при участии В. Федорина; худож.-оформитель С. Лысенко. – Харьков: Фолио, 2016. – 252 с.
  3. Lozhkin B. The fourth republic: Why Europe Needs Ukraine and Why Ukraine Needs Europe / Borys Lozhkin; with contribution from V. Fedorin. – Kyiv: Novyj Druk, 2016. – 243 c.
  4. Loshkin B. Die vierte republic: Warum Europa die Ukraine braucht, und die Ukraine – Europa / Boris Loshkin; unter beteiligung von W. Fedorin. – Kyiv: Novyj Druk, 2016. – 272 c.

Український історик і громадський діяч Олександр Євгенович Музичко подарував два примірника книги власного авторства «Грузини в історії Південної України: спільне море та доля». У науковому виданні автор пропонує цінні розробки щодо поглиблення вивчення міжнаціональних взаємин в Одеському регіоні. 

Бібліографічний опис видання:

Музичко О. Є.
Грузини в історії Південної України: спільне море та доля / Олександр Євгенович Музичко; ред. Теймураз Нішніанідзе; Наук. ред. Зазе Абашидзе, Олександр Н. Мушкудіані.– Одеса : ВМВ, 2016.– 279 с. : іл.

Дарунки видавництв та громадських організацій:

Від видавництва «Ірбіс Комікси» надійшли у дарунок п’ять примірників українського видання американського бестселера «Прихована історія американської освіти». Автором книги є Джон Тейлор Ґатто, якого відзначено нагородами «Найкращий учитель року штату Нью-Йорк» та «Найкращий учитель року міста Нью-Йорк». Видання буде цікавим та корисним для вихователів, вчителів і особливо батьків, які, ведучи дітей до школи, прагнуть для них щастя, свободи, відповідальності, а також розвитку, а не залякування і приниження гідності.

З передмови від колективу українського видання:

«Ця книга побачила світ в США на початку 2000-х, коли було розпочато серйозну дискусію про те, що сьогоднішня школа, яка ґрунтується на трансляторному підході та перебрала всі механізми прусського шкільництва, потребує докорінних змін. І, попри постійні звертання до фактів з американського життя, цей твір насправді не тільки про американську освіту. Він і про Україну, і про всі традиційні шкільні системи в різних країнах, де «вчителі ХХ ст. методами ХІХ ст. навчають учнів ХХІ ст.»

… «Прихована історія» - книжка, яка потрібна кожному, хто не задоволений сучасним шкільництвом (якщо звернутися до української статистики, то це понад 62% громадян України).

2.jpg 

Бібліографічний опис видання:

Ґатто Д. Т. Прихована історія американської освіти. Глибоке дослідження в’язниці сучасного шкільного навчання / Джон Тейлор Ґатто.- Львів: ДІОР-К; Ірбіс Комікси, 2016.- 412 с. 

Благодійний фонд імені Івана Григоровича Лозового подарував бібліотеці два примірники книги «Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення». Видання містить матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, що відбулася у м. Києві 2 грудня 2016 р. Автори статей виклали власний погляд на історичні витоки та паралелі російської агресії проти України та проаналізували російсько-українську війну, що розпочалася в 2014 р. внаслідок віроломного нападу Росії, а також сучасні виклики та шляхи зміцнення системи національної безпеки України. Видання адресоване представникам державних органів влади, історикам, політологам, викладачам вищих навчальних закладів, студентству та усім небайдужим до долі соборної і самостійної України.

 img_0033.jpg

Бібліографічний опис:

Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 2016 р.) / Упоряд. П. Гай-Нижник. – Київ: МП Леся, 2016. – 348 с.

Створено: 28.12.2016
Останнє оновлення: 30.12.2016
Переглядів: 602© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.