До 420-річчя від дня народження Петра Могили

petromogila-296x300.jpg

З 21 грудня 2016 року по 21 січня 2017 року  в головному читальному залі ОННБ з нагоди 420-річчя від дня народження Петра Могили експонується книжково-документна виставка «Петро Могила в духовній історії України»

Духовна історія України рясніє величними постатями, серед яких найпомітнішою у XVII ст. є Петро Могила [нар. 31.12.1596 (10.01.1597) – 1(11) 1647] – церковний і культурно-освітній діяч України, Київський митрополит, фундатор і творець першого в Східній Європі вищого навчального закладу – Києво-Братської колегії (нині Києво-Могилянська академія), канонізований церквою у 1996 році.

У вітчизняній історії Петро Могила посідає настільки значне місце, що його ім’ям названо один з періодів культурного й церковного відродження України ХVІІ століття – славетна «Могилянська доба», яка мала своє продовження й після смерті самого митрополита, а дослідженням його творчості та результатами усього духовно-просвітницького процесу займаються науковці впродовж більше, ніж трьох століть.

Митрополит Петро Могила – феноменальна постать також як філософ і правник. Мислитель культивував ідею сильної державної влади, освіченого і вольового господаря, ідею природного права, спільного блага, що відповідало українським традиціям.

Сьогодні його життєвий досвід, реформи і будівництво, його багата духовна та літературно-мистецька спадщина заслуговують не тільки належної уваги й подальших фахових досліджень, а також сучасного прочитання.

Цій меті присвячена виставка з фондів Національної книгозбірні.

3.jpg

З експозицією під час бібліоуроку вже встигли ознайомитись учні Рішельєвського ліцею. Відвідувачам донесли ідею толерантності в інтерпретації Петра Могили – любові, милосердя, терпимості.

Серед видань, які викликали підвищений інтерес ліцеїстів, наступні:

  1. Мицик Ю. Св. Петро Могила. – Харків : Бібколектор, 2015. – 119 с.
    У книзі розповідається про значення діяльності Петра Могили – одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України.

Режим доступу: http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/321952/default

  1. Соколенко С.В. Митрополит Петро Могила. Маловідомі сторінки життя. – Київ: ТОВ «Видавництво «Гетьман», 2013. – 294 с.

До збірника увійшли матеріали відомих дослідників життя і діяльності митрополита Петра Могили. Вони висвітлюють не тільки загальновідомі факти з його біографії, а й розповідають про маловідомі сторінки життя і діяльності святителя та видатного державного і політичного діяча України.

Режим доступу: http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/273179/default

  1. Записки святителя Петра Могили / Упоряд. І.В. Жиленко. – Київ: Фенікс, 2011. – 528 с.

Видання представляє першу публікацію унікальної пам’ятки першої половини XVII ст. – власного записника святителя Петра Могили за період 1628-1532 рр. Записи здебільшого велися самим святителем і містять дуже різнопланові тексти – від записів про чудеса, які відбувалися в православному світі, і до чернеток богослужбових творів, господарчих документів.

Режим доступу: http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/222026/default

  1. Здіорук С.І. Суспільно-релігійні відносини: виклики України ХХІ століття : Монографія. – Київ: Знання України, 2005. – 552 с.

У монографії досліджуються проблеми функціонування системних суспільно-релігійних відносин, розв’язання котрих визначає стратегію гуманітарної політики і демократичних реформ в Україні.

Режим доступу: http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/100915/default

  1. Жуковський А. Петро Могила й питання єдності церков. – Київ: Мистецтво, 1997. – 304 с.: іл.

Видатний церковний діяч, творець першої в усій Східній Європі вищої школи – Києво-Могилянської академії, меценат української культури, письменник, будівничий храмів – таким постає на сторінках книги митрополит Петро Могила.

Створено: 26.12.2016
Переглядів: 1124
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.