Бібліоурок «Чарівна професія – кухар»

img_4260.jpg

В рамках проекту «Бібліотека – територія креативних ідей» 13 грудня в Одеській національній науковій бібліотеці відбувся бібліоурок «Чарівна професія – кухар», під час якого студентам Одеського професійного ліцею морського транспорту в руслі їх професійного інтересу представили тематичну виставку з фонду бібліотеки.
З вітальним словом до молоді звернулась Тамара Кухарук, завідувач відділу зв’язку з громадськістю і реклами ОННБ, розкривши сучасні інформаційні можливості найстарішої і найпотужнішої бібліотеки Півдня України.
Студенти долучились до захоплюючої подорожі книжковою виставкою «Кухня народів світу», де представлені як раритетні видання (наприклад, французьке видання 1843-го року «La cuisinière de la campagne et de la ville, ou nouvelle cuisine économіque» S. Schemioth=«Сільська та міська куховарська книга, або Нова економічна кухня» С.Шеміот), так і сучасні книги про різноманітні страви країн Заходу і Сходу. Долучити ліцеїстів-кухарів до книжкової експозиції допомогла цікава новинка в бібліотечному обслуговуванні – театралізована мініатюра «Бібліотечні смаколики», яка стала родзинкою заходу. Подальше знайомство з своєрідною одеською та українською кухнею супроводжувалось розігруванням знайомих уривків про їжу, страви та інші кухарські справи з відомих творів, як то «Євгеній Онєгін» Олександра Пушкіна та «Енеїда» Івана Котляревського. Ці дивовижні слов’янські та стародавні українські страви, що овіяні легендами, приказками і прислів’ями, зацікавили та надихнули майбутніх майстрів кухарської справи.
Враховуючи професійний напрям майбутніх кухарів – обслуговування моряків, бібліотека представила необхідну літературу по стравам кухні народів світу. Особливо зацікавили ліцеїстів сучасні видання серії «Кухні народів світу» – книжки ВД «Український Медіа Холдинг», які ретельно описують майстер-класи та яскраві фото «заморських продуктів».
На цьому пригоди різнобарвним кулінарним світом учнів Одеського професійного ліцею морського транспорт не закінчились. Дізнатися більше гості змогли завдяки екскурсії по бібліотеці. У відділі мистецтв на них чекала виставка альбомів з репродукціями натюрмортів відомих майстрів живопису.
У Музеї книги ОННБ на них чекав бібліографічний огляд раритетних книг про старовині звичаї та традиції господинь, знайомство із стародруками і чудовим виданням Пересопницького Євангелія.
Співробітники відділу краєзнавства «Одесика» розповіли про улюблені страви відомих одеситів, зокрема, як годувала свого сина, відомого лікаря-офтальмолога В.П.Філатова, його мати Варвара Семенівна Філатова зі сторінок її книги «Мои кулинарные советы молодым хозяйкам…»
Приємною несподіванкою став смачний подарунок – торт у вигляді книги «Кухня народів світу», який власноруч приготували й подарували бібліотеці студенти Одеського професійного ліцею морського транспорту. Наприкінці відбулось жартівливе посвячення у кухарі і самих бібліотекарів.

Книжкова виставка працюватиме до кінця грудня 2016 року, адже незабаром Різдвяно-новорічні свята і подібна література стане в нагоді багатьом ґаздиням і не тільки, адже кожен із нас іноді буває хоч трішечки кухар.

Відеорепортаж Одеської філії НТКУ

ФОТОРЕПОРТАЖ

1-1.jpg

Майбутніх кухарів привітала завідувач ВЗГіР Тамара Кухарук

2.jpg

Символічне посвячення у кухарі ведучої заходу Анастасії Фомичової

3.jpg

Торт у вигляді книги - дотепний дарунок від ліцеїстів

tort-4.jpg

mistectvo-2.jpg

Екскурсія бібліотекою. У відділі мистецтв

muzej-6.jpg

Репринтне видання "Пересопницького Євангелія" на почесному місці у відділі рідкісних видань і рукописів

odesika.jpg

У відділі краєзнавства "Одесика"

zagalne-foto-muzej.jpg

Світлина на пам`ять

Створено: 20.12.2016
Останнє оновлення: 21.12.2016
Переглядів: 730© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.