До Міжнародного дня Чорного моря

3 листопада з нагоди Міжнародного дня Чорного моря (31 жовтня) інформаційний сектор з питань екології та правових питань довідково-інформаційного відділу Одеської національної наукової бібліотеки провів захід на тему: «Природні катастрофи: грязьові вулкани Чорного моря». 

img_0028.jpg

З доповіддю на тему “Природні катастрофи. Грязьові вулкани Чорного моря” виступив Борис Капочкін, кандидат геолого-мінералогічних наук, провідний науковий співробітник науково-дослідного центру Державного океанаріуму.
До заходу фахівець сектора Ніна Лошкарьова підготувала тематичну виставку “Природні катастрофи. Грязьові вулкани Чорного моря” (73 джерела).

zagal.jpg

v-ka.jpg

karta.jpg

Довідково

Грязьові вулкани – це різноманітні за формою геологічні утворення, що періодично вивергають на поверхню Землі грязьові маси і гази (часто з водою і нафтою). Згідно з результатами досліджень останніх років, найбільш активний район грязьового вулканізму – западина Сорокіна, в межах якої встановлено більше 25 грязьових вулканів, зокрема одне з найбільших пульсуючих грязевулканічних вогнищ Чорного моря – вулкан Двурічнський, унікальність якого полягає в прояві грязьового вулканізму і наявності газогідратів. Географічно морські грязьові вулкани злокалізовані в південно-східноій частині Азовського моря, у Керченській протоці, на Керченсько-Таманському шельфі та материковому схилі, в центрі західної частини Чорного моря, на південь від Криму.

Грязьові вулкани і газові джерела сипи – похідні одного процесу, а саме газово-грязьового вулканізму, відіграють значну роль у постачанні газового компонента в морській геолого-екологічній системі морській геолого-екологічній системі (МГЕС) глибоководної зони Чорного моря.

 

Створено: 09.11.2016
Переглядів: 481© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.