Поповнення фонду

enciklop.jpg

Велика українська енциклопедія. Словник / кер. авт. кол. д-р іст. наук, проф. Киридон А. М. – Київ: ДНУ «Енциклопедичне видавництво», 2015. – 1408 с.

Онацький Є. Д. Українська мала енциклопедія: у 4 т. / Євген Онацький; упоряд., наук. ред., передм. С. Білокінь. – Київ: Унів. вид-во Пульсари, 2016 . – Т. 1: А – І. – 576 с.: портр.

Нещодавно фонд ОННБ поповнився особливо цінними виданнями, що надійшли відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2002 р. «Про порядок доставляння обов’язкових примірників документів».

Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» надіслала словник Великої української енциклопедії, що розглядається як перелік понять і термінів, які передбачається включити до довідкового видання. Видання надруковане в попередньому порядку для обговорення, уточнення, доповнення і пропонується як пілотний проект, що фіксує початковий етап напрацювання гасел. Словник є своєрідним каркасом енциклопедії, характеризує її тематичну спорідненість та дає базові уявлення про змістовне наповнення. Словник орієнтований на науковців, видавців та усіх, хто цікавиться енциклопедистикою та процесом укладання енциклопедій.

Університетське видавництво «Пульсари» надіслало унікальне видання – перший том Української малої енциклопедії – авторського твору професора Євгена Онацького. Енциклопедія написана протягом десяти років громадським діячем, журналістом, працівником апарату Української Центральної Ради – Євгеном Дементійовичем Онацьким, уродженцем м. Глухова Чернігівської губернії (нині Сумська область) . Автор з 1919 р. опинився в еміграції, у роки ІІ світової війни був ув’язнений нацистами, дивом врятувався від розстрілу і лише у 1945 р. дістався до свого помешкання у Римі. І вже у 1947-му змушений був емігрувати вже в Аргентину. Він прибув з валізою повною рукописів і нотаток та твердим наміром дати до рук українському народу правдиву книгу про Україну, її звичаї та національних героїв. У 1957-1967 рр. в Буенос-Айресі були надруковані 16 книжок «Української малої енциклопедії». Видавництво «Пульсари» підготувало укладену у чотири томи енциклопедію Е. Д. Онацького до перевидання та зберегло у недоторканому вигляді мовностилістичні особливості авторського письма. У першому томі подано 1910 статей. Видання призначене широкому загалу користувачів.

Створено: 29.09.2016
Переглядів: 570© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.