Зелена хвиля 2016. Круглий стіл

5 серпня 2016 року в рамках ХХ міжнародного книжкового ярмарку «Зелена хвиля» в ОННБ відбувся круглий стіл на тему «Видавництво - бібліотека - читач: пошук нових шляхів і методів повернення книги в суспільство».

33-1.jpg

У заході взяли участь: президент Української асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін (модератор), начальник управління видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко, його заступник Тетяна Білоус, керівники і фахівці бібліотек Одеси, журналісти, представники громадськості.

Основні питання, які розглядалися учасниками зустрічі стосувалися різних аспектів книговидання і книгорозповсюдження, зокрема ролі Українського Інституту книги – нової державної структури, створення якої схвалене на найвищому рівні (Закон № 254-VIII), і яка покликана стимулювати розвиток книговидання та покращити книгорозповсюдження в Україні, перекладацьку діяльність та популяризувати українську літературу в світі. Зокрема, це стосується і участі українських видавництв в престижному Франкфуртському книжковому ярмарку, який відбудеться вже за два місяці. Про вирішальні чинники процесів формування Інституту на сучасному етапі йшлося у виступах Олександра Афоніна, Олексія Кононенка та інших учасників заходу. Серед важливих завдань, що зі створенням Інституту книги будуть передані у відання Міністерства культури України, - буде й виконання державної програми «Українська книга».

Для поповнення бібліотечних фондів та пожвавлення книговиробництва в Україні важливо використати закордонний досвід, зокрема західноєвропейський, де виділяються кошти не для виробника, а на бібліотеки, які таким чином отримують можливість закуповувати необхідну літературу. 

Інша проблема, яка із зацікавленням обговорювалася під час круглого столу, стосувалася популяризація читання серед юнацтва, партнерства між бібліотечними, дошкільними та шкільними закладами, необхідності системного підходу щодо покращення функціонування бібліотек, донесення до потенційного читача інформації про нову літературу. Своїми міркуваннями ділилися Галина Лазарєва (директор Одеської міської ЦБС для дітей), Тетяна Палій (директор Одеської обласної бібліотеки для дітей), Ольга Ходіс (зав. сектору з масової роботи ООУНБ ім. М.Грушевського) та ін.

Інші матеріали даної теми

ФОТОРЕПОРТАЖ

1-1.jpg

Зліва на право: Ольга Бельницька (заступник генерального директора ОННБ), Олексій Кононенко, Тетяна Білоус, Олександр Афонін

2_.jpg

34.jpg

imag3630.jpg

Приємним завершенням зустрічі

став книжковий дарунок ОННБ від автора


Дізнатися більше про участь ОННБ у роботі ХХ міжнародного книжкового ярмарку «Зелена хвиля»

Створено: 05.08.2016
Останнє оновлення: 08.08.2016
Переглядів: 756© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.