Подарунок від Ліги українських меценатів

Нещодавно фонди Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького (сектор “ Закордонне українство”), поповнились новим виданням  сучасного українського письменника Василя Шкляра “Чорний Ворон” (К., «Ярославів вал», 2009).

 Василь Шкляр народився 10 червня 1951 року на Черкащині. Свого часу закінчив Київський і Єреванський університети, (філологічні ф-ти). Член Спілки письменників України (з 1978-го року), Асоціації українських письменників (1999). Лауреат багатьох літературних премій, зокрема «Золотий Бабай» (1999, за кращий гостросюжетний роман), «Золоте перо» (СЖУ, 1995) та ін. В фондах нашої бібліотеки є такі твори В. Шкляра: «Вогонь Чорнобиля», «Живиця», «Ключ», «Кров кажана», «Ностальгія», «Елементал», «Перший сніг», «Жив був Іван».

 Події роману “Чорний Ворон” відбуваються на початку 1920-х років, коли після повалення Української Народної Республіки і утвердження більшовицької диктатури, окремі повстанські загони ще продовжували нерівну партизанську боротьбу з чужинцями. Особливо відчайдушно боролися за свободу повстанці Холодного Яру під проводом легендарного ватажка Веремії Чорновуса. На їхньому чорному бойовому прапорі був напис-клич: «Воля України або смерть». У цій частині України найдовше існувала легендарна «Холодноярська республіка». Роман написаний на документальній основі, завдяки вивченню архівів СБУ та інших джерел.

Драматичні події спричиняли життєві колізії у долі головних героїв роману, ватажка Веремії та дівчини на ім’я Ганнуся. Тож, цей роман не лише про героїку, але й кохання, драматичне й глибоке. Яскраво виписана постать отамана Чорного Ворона —Веремії Чорновуса, особи харизматичної, справжнього лідера. Ця людина веде свою, особисту війну з конкретним режимом. Філософія Веремії, як у японського самурая: «Японія програла, але моя війна ще не скінчилася!».

Книга повертає українській мові солов`їне звучання і колорит, за що нашу мову люблять в усьому світі. Роман «Чорний ворон» отримав високу оцінку фахівців. Як кращий історичний роман, він здобув першу премію Ліги українських меценатів на конкурсі «Ярославів вал». Водночас, роман «Чорний ворон» побачив світ в видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (2009).

Завітавши в бібліотеку, ви зможете  більш детально ознайомитися не тільки з цим історичним романом, але й з усім творчим надбанням письменника.

Створено: 06.12.2010
Переглядів: 2494© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.