До 20-річчя прийняття Конституції України

28 червня в Україні святкується День Конституції. До 20 річчя з дня прийняття Основного Закону у 1996 році в ОННБ була проведена зустріч із представниками ВГО “Комітет виборців України”, яка відбулася напередодні, 27 червня у Центрі правової інформації бібліотеки. 

2golova_kvu_anatoliu_bouko.jpg

Анатолій Бойко

Відбулися зустрічі з представниками “Комітету виборців України”, зокрема Анатолієм Бойко, головою Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України". Тема його виступу: “20-річчя Конституції України: думки з приводу”. Юрист Христина Кабакова зробила доповідь на тему: “Національний конституційний процес: екскурс в історію”, у якому розповіла про Конституцію України та зміни, які вносились до Основного Закону в новітній період розбудови України як держави. Також в рамках заходу відбулася лекція: «Соціально-правовий захист учасників АТО». Лектор – Байрак Олександр, провідний бібліограф Центру правової інформації довідково-інформаційного відділу ОННБ. Інший учасник заходу Юрій Ремизенко, юрист Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», докладно розповів про пільги для учасників АТО. Слухачами стали учасники бойових дій на Донбасі (6 осіб) та гості бібліотеки. Також для учасників АТО була проведена безкоштовна юридична консультація на тему: “На допомогу захісникам Батьківщини”. Гості отримали можливість вільного доступу до інформації, мали змогу ознайомитися про пільги, права та навчитися їх захищати. Для учасників АТО правники роздали підготовлені матеріали та брошури.

3vustyp_hrustunu_kabakovoi_pered_sluhachamu.jpg

Христина Кабакова

До цієї події було презентовано виставку “Cучасний конституціалізм та конституційні перетворення в Україні”, де були представлені видання, які розкривають цінність Основного Закону України, як нормативно-правового акту вищої юридичної сили – трьохтомне видання "Конституція незалежної України. Виставка включала наступні видання: документи, коментарі, статті" під редакцією Сергія Головатого, інформаційні довідники, "Рекомендації щодо законодавчого забезпечення конституційної реформи"; видання серії "Законотворчість"; монографії. Серед таких "Коментарі...", "Історія української Конституції" (упорядники Анатолій Слюсаренко та Микола Томенко). Видання науково-популярної серії "Нова Конституція України" представлена брошурами "Історія Конституції України", "Основи конституційного ладу України", "Міжнародні правові аспекти Конституції України", довідники та багато ін. Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і непростим був процес створення власної Конституції та розкриває шляхи становлення українського конституціоналізму. Виставку підготувала провідний бібліограф Центру правової інформації Людмила Шекера, а огляд видань для учасників заходу провела бібліограф Тетяна Раєва.

4vustup_o_bauraka__prof_bibl_onnb.jpg

Лектор Олександр Байрак (на другому плані)

5yurust_kvy_yuriu_remuzenko_-1.jpg

Юрій Ремизенко

6dialog_z_gostyamu_zahody.jpg

Режим: запитання-відповідь

8rozdacha_pravovuh_materialiv.jpg

Правова література для учасників АТО

untitled-1.jpg

10ogliad_literatyru_dlia_ychasnukiv_ato.jpg

Під час огляду виставки

 

Створено: 27.06.2016
Переглядів: 499© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.