Євген Стеблівський. «Звенигора. Шабля на комісара»

У головній читальній залі ОННБ 13 червня відбулась презентація роману Євгена Стеблівського «Звенигора. Шабля на комісара», що вийшов друком у видавництві «Ярославів Вал» (серія «Український бойовик»). 

Євген Стеблівський – письменник, журналіст, автор книг «Завтра може не бути», «Дорогою до схід сонця», «Менеджер і Аліса», «Історія Застави». У 1992-му році став автором серії з 10 репортажів з війни в Придністров′ї (газета «Порто-Франко»). Боксер, поціновувач зброї і мистецтва бойового гопака. Мала батьківщина автора – давнє місто Звенигородка на Черкащині. Власне, цікава історія рідного краю і надихнула Євгена Стеблівського на написання пригодницького роману.

Цей заснований на реальних подіях твір можна назвати справжнім бойовиком про звенигородських повстанців 1917-1921 рр. Вперше маловідомі і трагічні події Звенигородсько-Таращанського повстання 1918 року знайшли своє відображення у художній літературі – на цю тему й науковцями написано небагато. У романі докладно описані маловідомі бої, наприклад, на станції Бобринська, де звенигородськими козаками була повністю знищена 8-тисячна армія Муравйова – того самого, який командував червоними військами у бою під Крутами і організував масові вбивства в Києві. Йде мова і про славний І Зимовий похід української армії під проводом генералів Омеляновича-Павленко й Юрка Тютюнника.

1.jpg

Модератором зустрічі виступила бібліотекар І категорії ВМП ОННБ Анна Петрова. Вона відзначила потенційний інтерес читацької аудиторії до пригодницьких романів, заснованих на реальних подіях, до того ж це ще й пізнавально: у романі йдеться про події 1917-1921 років, а це чи не найскладніший для розуміння період української історії. Мало хто має цілісне уявлення про ці події зі шкільної програми – тож подібна художня література, яка легко сприймається, допомагає ще й покращити свої знання з історії, зацікавитися українською історією і можливо, прочитати потім ще більше вже з історичних джерел та наукової літератури. Надзвичайно важливо зараз піднімати у художній літературі ті теми, які тривалий час замовчувалися і були просто заборонені.

Також на презентації виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Тарас Степанович Вінцковський. Він теж відзначив важливість відображення цього періоду у художній літературі і пошкодував про відсутність подібного роману, присвяченого українській Одесі того ж періоду. Втім, Одеса все-таки згадана в одному з розділів «Звенигори».

Євген Стеблівський, відповідаючи на питання аудиторії, поділився творчими планами: «Звенигора» стане першою частиною майбутньої трилогії. Вихід наступної книги запланований на вересень.

На зустрічі були присутні бійці батальйону «Азов», численні представники Цивільного корпусу «Азов», громадські діячі, активісти. Гості презентації дізнатися більше про маловідомі факти з української історії та придбали книги з автографом автора.

2.jpg

3.jpg

img_4563.jpg

img_4566.jpg

15.06.2016

Створено: 15.06.2016
Останнє оновлення: 16.06.2016
Переглядів: 639© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.