Дискусійна студія

20 травня 2016 року в рамках Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася дискусійна студія «Українська книга. Шляхи надолуження втраченого».


Підкресливши соціальну важливість книги як складової розвитку незалежної держави, з вітальним словом захід відкрила генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ольга Ботушанська.

01.jpg

Модератор заходу Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, підкреслив важливість підтримки державної політики в галузі книги і читання: «Паперова книга являється фундаментальним джерелом інформації, а питання книги в Україні – це питання національної безпеки. Перемога культурної нації не у зброї, а у інтелекті, освіті і культурі».

Юрій Санак, начальник відділу по роботі з бібліотеками та історико-топонімної комісії департаменту культури і туризму Одеської міської ради звернув уваги присутніх на проблеми формування інтересу до читання у дітей в цифрову епоху та створення нових методів розвитку дитячого читання.

Ігор Алексєєнко, генеральний директор видавництва «Наукова думка» підтримав думку щодо значення книговидання та української книги для збереження національної ідентичності українців.

Тетяна Білоус, заступник начальника Управління видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України, наголосила на важливості проведення такого роду заходів, а також на системному підході до книги для примноження цілісності бібліотечної справи та культури.

02.jpg

Головний редактор видавництва Ніна Прибєга та завідувач науково-дослідного відділу ОННБ Юрій Луговцев поінформували про підсумки першого етапу всеукраїнського дослідження «Читацькі запити на літературу з питань мистецтва в бібліотеках України» - спільного проекту ОННБ та Державного спеціалізованого видавництва «Мистецтво». У своєму виступі Ніна Прибєга відмітила, що в Україні розвинуте образотворче мистецтво та багата культурна спадщина, у музеях нашої країни зберігаються величезні цінності, які потребують широкої популяризації.

Захід був продовжений міркуваннями про нову еру читання. Почесною гостею дискусійної студії стала Ірен Роздобудько, українська письменниця, журналіст, сценарист. Письменниця виразила особливу думку щодо бібліотеки та бібліотекарів: «Від Горлівки та Чернівців бібліотекарі – святі люди та духовні волонтери. Бібліотеки є невичерпним джерелом людського збагачення знаннями!»

Учасники обговорення - працівники бібліотек, науковці, журналісти, видавці та книгорозповсюджувачі, -  дійшли висновку, що запорукою успішної промоції книги й читання залишається активна співпраця бібліотек, видавців й авторів, тож дискусійна студія є вдалим форматом подальших зустрічей, які зміцнюють таку співпрацю та підвищують її дієвість.

03.jpg

Програма

Додатково про подію -

у матеріалі Тіни Арсеньєвої на сторінках "Вечірньої Одеси" (онлайн-версія).

08.06.2016

Створено: 08.06.2016
Останнє оновлення: 14.06.2016
Переглядів: 604© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.