Презентація видань Інституту енциклопедичних досліджень

20 травня 2016 р. в рамках XVII Всеукраїнської виставки-форуму “Українська книга на Одещині” відбулася презентація найновіших видань, підготовлених Інститутом енциклопедичних досліджень за участі в.о. директора Інституту енциклопедичних досліджень НАН України М.Г. Железняка та керівника Центру науково-бібліографічної інформації, доктора наук із соціальних комунікацій НБУВ Т.В. Добко. Серед основних завдань Інституту — аналіз та узагальнення світового та національного досвіду у галузі енциклопедознавства, координація енциклопедичної справи в Україні, створення баз даних текстових та іконографічних матеріалів. Авторами презентованих видань є провідні фахівці Національної академії наук України, галузевих академій, науковці вищої школи.

М.Г. Железняк розповів про завдання, що стають перед науковцями Інституту, розробки для різних типів енциклопедичних видань, концепції, словники (реєстри), визначив принципи подання матеріалу, критерії його відбору, методичні засади підготовки енциклопедичної статті та її інформаційного наповнення, бібліографічного та іконографічного забезпечення, питання розвитку енциклопедичної справи в Україні, та шляхів співпраці з енциклопедистами з різних країн. Була представлена для огляду електронна презентація видань Інституту енциклопедичних досліджень НАН України.


Т.В. Добко поінформувала про співпрацю Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з Інститутом енциклопедичних досліджень НАН України, та проекти, які вони планують перетворити у життя в найближчий час.


Є.В. Краснокутський — заступник декана з наукової роботи, кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології та мистецтвознавства Одеського національного політехнічного університету розповів про історичну необхідність виникнення енциклопедій и продовження їх розвитку від античних часів до сьогодення. Перед гостями заходу виступили викладачі Одеського національного економічного університету Н.В. Агафонова — кандидат історичних наук, доцент кафедри громадських наук та С.Б. Колодінський — доктор економічних наук, професор кафедри економики та управлінням національним господарством.


Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Г.П. Бахчиванжи представила енциклопедичні видання, випущені в ОНУ ім. І.І. Мечникова.


Із заключним словом виступив Микола Григорович Железняк та подарував презентовані видання гостям та кілька видань Інституту до фондів ОННБ. Слухачами та гостями презентації були аспиранти вузів, бібліографи та бібліотекарі Одеси.

ФОТОРЕПОРТАЖ

prezentaciya-enc-vudan.jpg
Презентація енциклопедичних видань

gosti-zahody.jpg

Гості заходу

zeleznyak.jpg

Виступ Миколи Григоровича Железняка та презентація нових видань

dobko-tetyana.jpg

Добко Тетяна Василівна

agafonova-kolodinckui.jpg

Агафонова Надія Василівна та Колодінський Сергій Борисович

gennadiu-evgenievuch.jpg

Краснокутський Геннадій Євгенійович

01.06.2016

Створено: 01.06.2016
Останнє оновлення: 14.06.2016
Переглядів: 623© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.