Одеський оперний театр: 1873-1887

Монографія Наталі Остроухової «Одесский оперный театр в историческом пространстве и времени: в 3 кн. Книга вторая: 1873-1887» була представлена під час цьогорічної Виставки-форуму–2016.

01.jpg

Книга вийшла друком у травні 2016 р. у видавництві «Астропринт», а її презентація відбулась 21 травня у відділі нових надходжень ОННБ. Серед гостей заходу були колеги та учні Наталі Остроухової, музиканти, культурологи, а також студенти 1 курсу факультету журналістики ОНУ ім. І.І.Мечникова.

Презентація книги розпочалась розповіддю про творчий шлях автора. Пані Остроухова — кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри спеціалізованого і загального фортепіано Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової, член Національної спілки театральних діячів України. Понад 30 років (з 1977 р. по 2008 р.) Наталія Володимирівна була керівником літературно-драматичної частини Одеського національного академічного театру опери та балету. Під час роботи в одеському оперному Наталя Остроухова починає досліджувати його історію. Пізніше це захоплення втілилось у задум створити монографію про три різні періоди в історії театрального життя Одеси.

2.jpg

Нагадаємо, що перша книга монографії «Одесский оперный театр в историческом пространстве и времени» вийшла друком у видавництві «Астропринт» у 2013 році. У ній йдеться про історію першого міського театру з 1804-го по 1873 рр.

Друга книга монографії присвячена театральному життю Одеси з 1873-го по 1887 рр., коли після пожежі 1873 р. перший міський театр згорів. Тому опера виконувалась на сценах інших театрів. Відбувалось становлення українського театру. З’явився жанр української опери М.В.Лисенка, творчість якого тісно пов’язана з Одесою. Також в книзі йде мова про відкриття 1 жовтня 1887 р. нової будівлі оперного театру в Одесі європейського зразку.

«На мою думку, книга може зацікавити широке коло читачів, тому що вона дозволяє яскраво уявити, чим жила театральна Одеса багато років тому, – зауважила під час презентації Наталія Остроухова, – в ній перераховані всі театри, які діяли наприкінці 19-го століття, їх вистави, афіші, фотографії акторів тощо».

Автор звернула увагу присутніх на п’яту главу своєї книги, в якій йдеться про гастрольні виступи в Одесі труп європейських театрів. В той час одесити могли відчути усю багатогранність жанрів європейської театральної культури, адже у нашому місті відбувались виступи колективів італійського, французького, німецького, польського, грецького, єврейського театрів.

3.jpg

На гостей заходу чекав сюрприз — виступ учениці Наталії Остроухової Олександри Ширтут (сопрано), випускниці ОНМА ім. А.В.Нежданової. Олександра заспівала дві народні пісні грецькою мовою та на івриті, що стало чудовою ілюстрацією багатонаціональної театральної традиції Одеси.

4.jpg

Завершила презентацію сесія запитань та відповідей. Нині Наталія Володимирівна працює над третьою книгою про історію Одеського оперного театру. Бажаємо автору натхнення та творчих звершень!

5.jpg

Створено: 30.05.2016
Переглядів: 696© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.