Подяка Олександру Середі

Середа О. Османсько-українське степове порубіжжя в османсько-турецьких джерелах XVIII ст. / Олександр Середа. – Одеса: Астропринт, 2015.- 312 с.

 

До фонду ОННБ надійшла монографія відомого історика, дослідника-сходознавця О.Г.Середи: «Османсько-українське степове порубіжжя в османсько-турецьких джерелах XVIII ст.» (Одеса, 2015). Це дарунок автора книгозбірні.

Видання унікальне – це історико-документальне дослідження, в якому вперше запропоновано широке коло османсько-турецьких джерел з історії Півдня України.

Олександр Григорович Середа є одним із небагатьох в Україні знавцем староосманської мови, і тривалий час працював в архівах Стамбула, Софії та Варшави. У підготовці даного видання автор також користувався допомогою колег із Центру Досліджень Ісламу (Стамбул).

Залучено понад тридцять османських документів, які дають можливість відтворити уявлення про османсько-українські взаємини початку XVIII ст. Книга буде цікавою для істориків, науковців, студентів, викладачів вищих навчальних закладів та усіх, хто цікавиться історією України і Туреччини, а також дослідників історії Буго-Дністровського межиріччя.

Бібліотека щиро дякує автору за книжковий дарунок.

 

Створено: 16.05.2016
Переглядів: 507© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.