Презентація фотопроекту «Рани»

5 квітня 2016 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація фотопроекту «Рани».

На фото – Джозеф Сивенький, автор фотопроекту «Рани»

Проект презентував автор Джозеф Сивенький (нар. 1978) – американський фотограф українського походження. «У мене українські корені. У мене завжди був дуже міцний зв’язок з Україною. Я почав сюди їздити ще підлітком, щойно Україна здобула незалежність. Мене завжди вабила Україна, я завжди знав, що буду тут проводити багато часу. І тому, хоч я не маю українського громадянства, все одно відчуваю Україну своїм домом. Не можу сказати, що для мене рідніше — Америка чи Україна. І там, і тут мій дім».

Джозеф спеціалізується на репортажній, портретній та новинній фотографії. У 2003 році, через рік після закінчення університету в Нью-Йорку (School of Visual Arts, диплом з відзнакою), Джозеф приїхав до України за програмою обміну. Зараз він реалізує проект як стипендіат Програми академічних обмінів імені Фулбрайта у 2014-2015 рр.

Роботи Джозефа Сивенького вражають документальною відвертістю, а розповіді автора, сповнені щирою увагою до долі героя кожної зі світлин, — українських солдатів, часто зовсім молодих, яких було тяжко поранено і покалічено, коли вони захищали свою країну, домівки і родини, — не залишили байдужим жодного з учасників презентації. Серед відгуків відвідувачів виставки звертають увагу слова вдячності автору «…за можливість побачити й відчути його сприйняття нашої сучасної історії, нашого болю, нашої скорботи - відчуття, що стають спільними для близьких духом людей, де б вони не народилися. На Сході чи на Заході біль і рани молодих хлопців, сльози матері над понівеченим тілом сина, безпорадність чоловіка перед нездоланною слабкістю - всюди люди відчувають однаково...»

Виставка працюватиме до 14 квітня 2016 року у головному читальному залі ОННБ.

Створено: 06.04.2016
Останнє оновлення: 07.04.2016
Переглядів: 605© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.