Франкознавчі зустрічі

З 28 по 31 березня в ОННБ відбувся цикл заходів, присвячених 160-річчю від народження Івана Франка – «Франкознавчі зустрічі». Ця подія – вшанування видатного поета, перекладача, мислителя і громадського діяча нині відзначається на державному рівні (Указ Президента України від 08.12.2015 № 687; доручення Прем’єр-міністра України від 17.12.2015 № 4946/1/1-15).

Бібліотечно-просвітницька акція, яку проводить ОННБ, включає цикл книжково-ілюстративних виставок з фондів бібліотеки та Франкознавчі зустрічі. Мета акції – розкриття великого масиву франкознавчої літератури з фонду ОННБ, детально розглянути окремі теми, які розкривають різні грані особистості і творчості Франка: «І.Я. Франко про джерела збагачення національної мови, культури і духовності», «Сучасні аспекти шкільного франкознавства», «Філософський світогляд Івана Франка», «Краєзнавчі та етнографічні праці Івана Франка», «Іван Франко і Одеса» та інші.

Розпочато перший цикл Франкознавчих зустрічей: «Універсум поета: до вивчення в школі життєпису і поетичного шляху Івана Франка» за участі краєзнавця і колекціонера Тараса Максим’юка. До обговорення різнопланових тем активно долучалися присутні на зустрічах викладачі й учні загальноосвітніх шкіл м.Одеси (ЗОШ №105, 117 і № 86). Назвемо деякі з них: «Шкільне франкознавство: теорія та методика», «Духовні засади поеми «Мойсей», «Літературні та філософські аспекти поезій збірки «Зів’яле листя»; «Сучасність франківської п’єси «Украдене щастя», «Текст і підтекст казок Івана Франка», «І.Я. Франко і Одеса» та інші.

Корисними виявились бібліографічні огляди книжкових експрес-виставок, як в стінах бібліотеки, так і на виїзді: «Поема І.Я. Франка «Мойсей» та Біблія», «Сценічна історія п’єси Івана Франка «Украдене щастя», «Казки Івана Франка: сучасні видання та художні інтерпретації».

ФОТОРЕПОРТАЖ

Про цікаві сторінки перебування Івана франка в Одесі розповідає Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, член НСЖУ та НСХУ, почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців та Одеського товариства колекціонерів, перший заступник голови правління Одеського відділення Українського фонду культури

Бібліотекарі:Тамара Кухарук, Валентина Колесникова і Тетяна Гюмюшлю під час огляду книжкової виставки.

Творчі митті спілкування з книгою: учні та викладач Баранова Валентина Максимівна ЗОШ № 117

Про значення та сучасність державотворчих засад у світогляді та літературній діяльності Івана Фрака розповів Чепурний Сергій Володимирович, директор ЗОШ № 105, викладач історії (крайня зліва Л.О. Ішкова, вчитель української мови і літератури)

Про особливості поеми «Мойсей» розповідає Білошкура Надія Петрівна, викладач української мови та літератури ЗОШ № 105

Під час електронної презентації «Іван Франко – всесвітньовідомий літератор, філософ,громадський діяч»: викладач історії, Вороненко Ірина Володимирівна, викладач історії ЗОШ № 86, Гюмюшлю Тетяна Петрівна, провідний бібліограф ВЗГіР ОННБ

Реферат на тему "Писемність Івана Франка" читає Мічевський Ілля, учень ЗОШ №86

Поетична хвилина:вірші із збірки «Зів’яле листя» читають учні ЗОШ № 86


31.03.2016

Створено: 30.03.2016
Останнє оновлення: 04.04.2016
Переглядів: 553© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.