Лекція Адріана Каратницького (США)

23 березня Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», який діє при ОННБ, організував зустріч з відомим політологом Адріаном Каратницьким (Нью-Йорк, США). Тема лекції: «Мазепа як метафора: відлуння історії у боротьбі сучасної України за суверенність».

Адріан Каратницький є американцем українського походження, проживає в Нью-Йорку, працює старшим науковим співробітником аналітичного центру «Атлантична Рада США», а також є керівником програми «Українсько-північноамериканський діалог».

Через постать і діяння гетьмана Івана Мазепи Адріан Каратницький акцентував увагу на подібності та відмінностях історичної ситуації в Україні на початку XVIII ст. та в наш час, назвав фактори, які визначають складову теперішніх подій. Однією з центральних була тема з’ясування витоків ранньої концепції української державності й «русского мира», і роль у їх витворенні української еліти, у тому числі духовенства.

Україна дедалі більше буде відрізнятися в позитивному плані від Росії, вважає А. Каратницький. Тут виник демократичний російськомовний дискурс, і цей фактор може впливати на країни з російськомовним населенням. Потрібно, щоб український наратив ставав більш потужним, особливо в російськомовному середовищі. Запорукою успіху України є консолідація і посилення громадянського суспільства, поборення корупції, готовність вирішувати свої проблеми, адже за Україну ніхто цього не зробить.

Після лекції протягом години Адріан Каратницький відповідав на запитання аудиторії, які охоплювали широкий спектр проблем глобальної політики, міжнародних відносин України зі світом; перебігом президентської виборчої кампанії в США, і пов’язані з цим можливі корекції зовнішньої політики Сполучених Штатів, які можуть вплинути на безпеку України. Відповідаючи на запитання, політолог також поділився своїми думками щодо розвитку в Україні конституційного процесу.

24.03.2016

ЗМІ про Адріана Каратницького

ТК УТВ Одеса. Время Сергея Братчука: "Адріан Каратницький. "Руській мир": погляд з Америки"
ТРК 7 канал. Взгляд на украинско-российские отношения
Чорноморські новини. "Мазепа як метафора"
The Odessa review. March 23th, at 5 pm – "Mazepa as Metaphor’"

Створено: 24.03.2016
Останнє оновлення: 25.03.2016
Переглядів: 463© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.