Підвищення кваліфікації вчителів. Партнерство

Протягом майже двох десятиріч діє угода, укладена між ОННБ та Одеським обласним інститутом вдосконалення вчителів про спільну роботу, яка має на меті підвищення кваліфікації викладачів та бібліотекарів сільських загальноосвітніх середніх шкіл Одеської області. Про напрацювання в цьому плані ділиться завідувач сектору «Закордонне українство» відділу обслуговування користувачів ОННБ, заслужений працівник культури України Ганна Іванівна Єфимова.

За цей час бібліотеку відвідали і продовжують відвідувати слухачі курсів підвищення кваліфікації інституту - викладачі української мови та літератури, іноземних мов, історії, природознавства, початкових класів. Працівники ОННБ влаштовують книжково-ілюстративні виставки, роблять бібліографічні огляди документів, представлених на цих виставках, готують письмові довідки та бібліографічні списки літератури для подальшої роботи викладачів у сільських школах.

Особливо корисними і цікавими для слухачів курсів є лекції, підготовлені і прочитані в секторі «Закордонне українство» відділу обслуговування користувачів. Своєрідністю цього сектору є те, що в ньому міститься література про Україну, видана за кордоном в ті роки, коли на Україні ще не знали про такі важкі часи для нашого народу, як голод 1922 р., голодомор 1933 року, страшне панування тоталітарного режиму 1930-1950-х років, Розстріляне Відродження і багато іншого. Українська діаспора Австралії, Бразілії, Великобританії, Італії, Канади, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Франції та багатьох інших країн світу подарувала нам майже 30000 книжок, журналів та газет, надрукованих в різних кінцях світу. Завдяки цьому щедрому дарунку в Одеській національній науковій бібліотеці було відкрито Канадсько-Український бібліотечний центр, який існує вже 19 років. Сьогодні він має назву «Закордонне українство» і радо зустрічає вчителів курсів підвищення кваліфікації, які слухають лекції про важкий і суперечливий, але славний шлях нашої рідної країни; про історію її співучої мови, стражденної, але прекрасної і незламної; про становлення і сходження на вершини її чудової літератури. Викладачі знайомляться з постатями Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Андрія Шептицького, Симона Петлюри, Степана Бандери, В’ячеслава Липинського, чиї імена на протязі багатьох десятиліть були під забороною. На побачення зі слухачами лекцій приходять діячі славної когорти «Розстріляного Відродження», про багатьох із яких вони чують вперше. І важливим є не лише те, що вони про все це чують, а те, що ми можемо ознайомити їх з документами, які ціни не мають: з монографіями, спогадами про цих людей, які були написані в 20-х роках минулого століття, тобто майже 100 років тому!

Великим досягненням нашої роботи вважаємо ми те, що вчителі і міських, і сільських шкіл не лише самі до нас приходять, а приводять із собою цілі класи учнів, аби ті не тільки почули, а й побачили книги, яких вони не бачили ніколи і навряд чи побачать в інших бібліотеках. Передруковані – може буть, а оригінальні– тільки тут.

Повз нашу увагу не проходять ані дні народження, ані дні мученицької смерті багатьох славних синів і дочок України, скошених зловісного косою сталінщини. Ми відзначаємо усі урочисті дати нашої держави, досліджуємо історію її прапора, гімна, герба; історію нашої мови і літератури, і не тільки в межах України, але й в міжнародному масштабі. Так, 21 лютого 2016 р. ми відзначали Міжнародний день рідної мови в діаспорі великою ілюстративно-книжковою виставкою «Мово моя українська!..» І таких виставок було дуже багато.

Створено: 22.03.2016
Останнє оновлення: 23.03.2016
Переглядів: 395© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.