Шевченківські читання-2016

З нагоди 202-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та 155-річчя вшанування пам’яті Великого Кобзаря 10 березня 2016 р. в ОННБ відбулись Шевченківські читання. В заході взяли участь представники облдержадміністрації та міськвиконкому, провідні науковці міста Одеси, митці, літератори та краєзнавці. Тематика доповідей і питань, винесених на обговорення – це й значення пророчого Шевченкового слова у час нинішніх випробувань для України; актуальність його філософських ідей; поєднання національного та інтернаціонального у житті й творчості Кобзаря; нові дослідження одеської Шевченкіани тощо.

Під час читань було розгорнуто експозиції кількох виставок: книжкову виставку з фондів ОННБ «Жива душа поетова святая, жива в простих своїх речах…»: до 202-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка і 155-річчю вшанування пам’яті Великого Кобзаря; презентація малярського доробку художника, члена НСХУ, Віктора Гоманюка «Мій Шевченко» та мистецька виставка робіт студентів Одеського художнього училища імені М.Б.Грекова «З шевченківської криниці».

Під час читань відбулась презентація та передача до фондів бібліотеки збірки наукових статей «У пошуках коду до таїни особистої привабливості» з посвятою Т.Г.Шевченку. Генеральному директору бібліотеки Ользі Ботушанській цю книжкову новинку подарував один із авторів, професор Георгій Ангелов.

Приємним дарунком для присутніх став виступ студентів Одеського театрально-художнього училища з музично-літературною композицією за творами Т.Г.Шевченка «Пошли мені святеє слово...» (художні керівники Надія Луценко та Людмила Лугова). У ній були задіяні: Зоя Дика, Юлія Сергієнко, Валерія Гриценко, Альона Коновальчук, Іанна Ніцак.

Програма

Прес-реліз

ФОТОРЕПОРТАЖ

Вітальне слово Ольги Ботушанської (у центрі). Зліва на право: Віктор Гоменюк, Олександр Музичко, Георгій Ангелов, Ярослава Різникова, Людмила Крижалко

Ярослава Різникова

Дарунок від Георгія Ангелова

Володимир Сподарець

Віктор Гоманюк

Олександр Музичко

Світлана Тодорова

Анна Шевченко

Надія Луценко

Людмила Лугова

Під час огляду книжкової виставки

Інформація на сайті МКУ

Телерепортаж: 7 канал


11.03.2016

Створено: 11.03.2016
Останнє оновлення: 17.03.2016
Переглядів: 652© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.