Проект «Лесиними стежками»

23 лютого 2016 року в Одеській національній науковій бібліотеці у рамках проекту «Лесиними стежками» була проведена літературна вітальня, в програмі якої – презентація бібліографічного покажчика «Леся Українка в Одесі», підготовленого співробітниками ОННБ (упорядник – Тетяна Йовенко; редактор – Марта Десенко). У заході взяли участь провідні науковці, митці та дослідники-лесезнавці.

Програма

Інформація на сайті МКУ

ФОТОРЕПОРТАЖ

На початку заходу проникливо-ліричну атмосферу в залі створила електронна презентація фото колажів та кінострічки «Подих блакитної троянди» одеської мисткині Олени Дацьо-Расвєтної.

Під час відкриття літературної вітальні Тамара Кухарук, завідувач відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ розповіла про плідну участь бібліотеки у дослідженні та розкритті теми «Леся Українка і Одещина».


Марта Десенко (на фото у центрі), провідний редактор редакційного відділу ОННБ, яка приймала участь у створенні бібліографічного покажчика «Леся Українка і Одеса».

«Леся Українка в експозиції Одеського літературного музею» – тема виступу Галини Закіпної, провідного науковця Одеського літературного музею.

Про творчість Лесі Українки, як невичерпну криницю натхнення йшлося у виступі Лариси Дем’янишиної, члена НСХУ та Творчого об’єднання митців м. Южного «Новація», голова відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка у м. Южному. Виставка її картин «Стояла я і слухала весну…» нині експонується в головному читальному залі ОННБ.

Дізнатися більше про маловідомі Лесині місця в Одесі допоміг Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, член НСЖУ, почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців та Одеського товариства колекціонерів, перший заступник голови правління Одеського відділення Українського фонду культури.

З доповіддю «Твори Лесі Українки в англомовному світі» виступила Юлія Мілюкова, викладач англійської мови та зарубіжної літератури Одеського професійного ліцею сфери послуг ПНПУ ім. К.Д.Ушинського. Наприкінці свого виступу доповідач прочитала декілька віршів Лесі Українки англійською мовою.

Особливості сценічного втілення творів Лесі Українки розкрила Надія Хохлова, почесний працівник культури України, художній керівник аматорського театру «Балаганчик».

Завершальний номер заходу – літературно-музична композиція на основі творів Лесі Українки «Я – Українка» за участі юних учасників аматорського театру «Балаганчик».


Запропонована співробітниками бібліотеки книжково-ілюстративна експозиція із фондів ОННБ «Нехай мої струни лунають…»: до 145-річчя від дня народження Лесі Українки знайомила із сучасними дослідженнями та виданнями лесезнавчої тематики. Окреме місце в експозицій займає розділ, присвячений поемі «Лісова пісня». Цьогоріч виповнюється 105 років із часу її написання.


Створено: 24.02.2016
Останнє оновлення: 25.02.2016
Переглядів: 568© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.