До Дня Соборності України


20-27 січня 2016 р. до Дня Соборності України в Одеській національній науковій бібліотеці відбувся Тиждень наукової літератури.
20 січня було проведено День науковця на тему «Соборність України: під прапором Волі!», за участі:

Мисечка Анатолія Івановича, кандидата історичних наук, доцента кафедри історичного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова;
Чернової Тамари Миколаївни, вчителя історії ОЗОШ № 105;
Чеботар Руслани Григорівни, викладача технічної термодинаміки, куратора групи № 231 судномеханічного відділення морехідного училища імені О.І. Маринеска Національного університету «Одеська морська академія».

22 січня в Україні на державному рівні відзначається День соборності України. Традиційно в до цієї події в ОННБ проводиться День науковця. Тема цьогорічного, що відбувся 20 січня – «Соборність України – під прапором волі».
Увазі присутніх були запропоновані змістовні виставки, присвячені різним етапам становлення української державності та лідерам національно-визвольного руху у період визвольних змагань ХХ ст., перегляд документальної кінострічки, присвяченої проголошенню Акту злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 р. (автор Т.Каляндрук та ін.).

Поняття соборності багатоаспектне: це і духовна єдність членів християнської церкви, це й морально-філософський принцип як єдність індивідуального і суспільно-загального, що передбачає взаємну відповідальність одне за одного, тим самим гармонізуючи соціум; це й єдність усіх земель, об’єднаних в єдину державу, де різні народності та етноси творять єдину політичну націю.
Подібні заходи, як правило, носять науково-просвітницький характер. Привітала присутніх заступник генерального директора з наукової роботи ОННБ Ліна Арюпіна та Наталія Моцна - головний спеціаліст Одеського міського управління юстиції.
Окремі виступи науковців особливу увагу приділяли подіям столітньої давності на теренах Наддніпрянщини, Підкарпатської Русі, Буковини і Галичини, Одещини і Слобожанщини. Особливу увагу було приділено участі одеситів у загальнонаціональній боротьбі за єдину соборну Україну, таких провідників, як Іван Луценко, Іван Липа, Сергій Шелухін та ін. У цьому сенсі цікавим був виступ кандидата історичних наук Анатолія Мисечка (ОНУ ім. І.І Мечникова), автора видань: «Український рух в Одесі наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.» (2006), публікацій у збірнику «Українські мілітарні формування в Одесі в добу Центральної Ради» (2010) та монографії «Чорноморська хвиля української революції» (2011, у співавторстві).
Свої думками на тему Акту злуки та ідеї Соборності поділилися вчитель ОЗОШ № 105 Тамара Чернова та викладач Одеського морехідного училища ім. О.І. Маринеска НУ «Одеська академія» Руслана Чеботар.
Огляд виставки «Соборність як чинник українського державотворення» провела провідний бібліотекар ВЗГіР Валентина Колесникова.

Відбудуться також:
- 21 січня – радіоогляд «Славетні постаті соборності: Михайло Грушевський – фундатор українського державотворення і соборності українських земель»: до 150-річчя від дня народження М.С. Грушевського (Колесникова В.І. провідний бібліотекар ВЗГіР ОННБ).
- 27 січня – виїзна книжкова виставка «За вільну, соборну, єдину!» у ОЗОШ №105.

Тиждень науковця. Програма

День науковця. Програма

Відеорепортаж ТРК "Круг"

ФОТОРЕПОРТАЖ

Ліна Арюпіна

Наталя Моцна

Анатолій Мисечко

Тамара Чернова

Руслана Чеботар

Під час перегляду документального фільму

Валентина Колесникова

Експонати книжкової виставки

Учні морехідного училища ім. О.І.Маринеска

Світлина на пам`ять

Створено: 18.01.2016
Переглядів: 946© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.