До 175-річчя Тадея Рильського

«В житті ніколи неправді не служив» – під такою назвою в ОННБ діє книжкова виставка, присвячена 175-річчю від дня народження українського громадського діяча, педагога, публіциста, економіста, етнографа, фольклориста Тадея Розиславовича Рильського (1840-1902). Першими відвідувачами виставки стали юні народознавці – учні старших класів ЗОШ № 117, які завітали до бібліотеки з вчителем української мови Аліною Цімбовською.

Виставка дозволяє більше довідатися про культурну діяльність натхненого дослідника Тадея Рильського, та про славетне його оточення: Івана Франка, Лесю Українку, Володимира Антоновича, Михайла Грушевського, Павла Чубинського. Особливу увагу привернула книжка «В житті ніколи неправді не служив», упорядником якої є відомий поет, молодший син Максим Тадейович Рильський. Видання містить економічні праці та етнографічні дослідження Тадея Рильського. Також зацікавлення викликало в учнів та їх наставника епістолярний спадок композитора Миколи Лисенка, зокрема його «Листи». Вони містять цікаві факти взаємин найближчих друзів визначного композитора із середовища українофілів, у тому числі з Тадеєм Рильським.

Після бібліографічного огляду згаданої виставки, який провела Тетяна Гюмюшлю, учні продовжили знайомитися з фондами бібліотеки у відділі мистецтв. Тут їм запропонували видання з історії розвитку українського ужиткового мистецтва.

"Із славетної плеяди Рильських". "Чорноморський гудок", 1 січня 2016

Створено: 04.01.2016
Переглядів: 556© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.