З художньої скарбниці Одеси

17 грудня 2015 р. в ОННБ відкрито книжково-ілюстративну виставку відділу мистецтв «З художньої скарбниці Одеси», присвячену 160-річчю від дня народження Амвросія Ждахи (1855-1927) та 165-річчю від дня народження Миколи Кузнецова (1850-1929).

Амвросій Андрійович Ждаха народився в Ізмаїлі, але майже все життя його, з дитинства й до останніх років, пов’язано з Одесою. Він увійшов в історію українського мистецтва графічними серіями на теми українських народних пісень (поштівки), «Кобзаря» Тараса Шевченка, «Чорної ради» Пантелеймона Куліша, а також як автор оригінальних ілюстрацій до Нового заповіту, «Іліади», «Слова о полку Ігоровім» та ін. У стилістиці митцю притаманний твердий, філігранний академічний рисунок та вишукана декоративність. Знавець минувшини, Ждаха поєднав у своїх творах історизм і романтичну піднесеність.
Микола Дмитрович Кузнецов більшу частину свого життя провів в Одесі та в своєму маєтку Степанівка під Одесою. Відомий живописець, портретист, жанрист, колекціонер. Один з засновників Товариства південноросійських художників, Одеського літературно-артистичного товариства, постійний учасник виставок ТПРХ, а також багатьох виставок в Росії (в т.ч. Товариства пересувних художніх виставок, Академії мистецтв та ін.), експонент паризьких Салонів, Всесвітньої виставки 1900 р. в Парижі, учасник Абрамцівського гуртка С. Мамонтова.

Є автором широковідомих жанрових творів та портретів: «Об’їзд володінь» (1879), «У відпустці» (1882), «На заробітки» (1882), Портрет П.І. Чайковського (1893), Портрет О.П. Руссова (1900) та ін.

В 1920 р. емігрував до Боснії, оселився в Сараєво.

Створено: 18.12.2015
Переглядів: 710© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.