До 115-річчя Катерини Білокур

«Катерина Білокур: “Я буду художником!”» – відомий вислів славнозвісного майстра-самородка дав назву мистецькій вітальні, яка відбулася 3 грудня 2015 р. в ОННБ за участі мистецтвознавців і викладачів ОХУ. Вона присвячена 115-річчю від дня народження української мисткині.

Програма

Розпочався захід бібліографічним оглядом книжково-ілюстративної виставки із фонду бібліотеки «Зоряний світ Катерини Білокур», який провела співробітник ВЗГіР Валентина Колесникова та переглядом кінострічки «Гра долі. Життя в обіймах квітів» (автор сценарію і режисер – Василь Образ).

Із захопленням слухала студентська аудиторія виступ відомого мистецтвознавця Володимира Островського, який розглянув творчість Білокур у європейському контексті, а також розповів про наступність традиції, пов’язавши творчість Катерини Білокур із сучасністю.

Володимир Островський демонструє твір Ростислава Палецького (1932-1978), який на Одещині також розвив традиції народного мистецтва

Своє розуміння місця і ролі народного малярства доніс аудиторії Леонід Ванденко, заступник директора з виховної роботи, викладач Одеського художнього училища.

Завершилася мистецька вітальня обговоренням раніше демонстрованого фільму, у якому взяли участь, крім лекторів, присутні на заході майбутні художники, модельєри та дизайнери - учні Одеського художнього училища імені М.Б. Грекова та Одеського центру професійно-технічної освіти.

Створено: 03.12.2015
Переглядів: 950© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.