Території міжлимання: сучасний стан, перспективи розвитку

«Природно-ресурсний потенціал Куяльницького та Хаджибейського лиманів, території міжлимання: сучасний стан, перспективи розвитку» – цій проблематиці була присвячена Всеукраїнська науково-практична конференція, яка відбулася 18-20 листопада 2015 року в Одеському державному екологічному університеті (ОДЕУ).

Приморські лимани, перш за все Куяльницький і Хаджибейський, з їх величезним рекреаційно-туристичним потенціалом відіграють вирішальну роль у становленні рекреаційного комплексу Одеси та її приміської зони.

Однак протягом останнього десятиріччя екологічний стан Куяльницького лиману, збільшення солоності його ропи та грязей, створює загрозу його повного зникнення. Щоб врятувати Кульницький лиман в грудні 2014 – квітні 2015 року в лиман було скинуто приблизно 9 млн. м3 морської води з Одеського заливу. Реалізація проекту по з’єднанню Хаджибейського лиману з морем може сприяти його самоочищенню до рівня, наприклад, Тилігульського лиману.

На конференції розглянуто питання сучасного стану природно-ресурсного потенціалу Куяльницького, Хаджибейського лиманів, естуарій та території міжлимання, проблеми його збереження, раціонального використання та забезпечення сталого соціально-економічного розвитку регіону.

Організатори конференції – Міністерство освіти і науки України, Одеська обласна рада, Одеський державний екологічний університет, Українська асоціація захисту моря «Ukrmepа», ТОВ «Агенція інновацій», громадська організація «Одеські лимани», Фізико-хімічний інститут захисту навколишнього середовища і людини Міністерства освіти і науки та НАН України, Південний міжрегіональний центр «зеленої» економіки та менеджменту».

ФОТОРЕПОРТАЖ

Президія конференції: Сергій Гриневецький, громадський діяч; Сергій Степаненко, ректор ОДЕУ, депутат Одеської обласної ради; Микола Дремов, заступник начальника відділу управління з питань природокористування Одеської обласної ради

Вступне слово. Про проблеми Куяльницького та Хаджибейського лиманів, шляхи їх вирішення розповідає Сергій Степаненко, ректор Одеського державного екологічного університету

До Всеукраїнської науково-практичної конференції фахівці інформаційного центру з питань екології довідково-інформаційного відділу ОННБ підготували тематичну виставку «Дослідження та використання природно-ресурсного потенціалу Куяльницького і Хаджибейського лиманів у минулому та в наш час». Огляд тематичної виставки для студентів ОДЕУ проводить Ніна Лошкарьова, фахівець інформ. центру з питань екології довідково-інформаційного відділу ОННБ

З виданнями, представленими на виставці, знайомляться:Юрій Семенов, генеральний директор фірми «Сінік» ТОВ, член оргкомітету конференції; Олег Гриб, канд. геогр. наук, доцент кафедри гідроекології та водних досліджень ОДЕУ

Учасники конференції з Юрієм Тучковенком, д-ром геогр. наук, проректором з наук. роботи ОДЕУ


Створено: 25.11.2015
Переглядів: 674© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.