До Дня української писемності та мови

З 3 по 9 листопада 2015 р. до Дня української писемності та мови в ОННБ проходить традиційний Тиждень мови, у програмі якого 4 листопада відбулась презентація книжково-документної виставки “Рідна мова – коріння нації” за участі провідних науковців та журналістів: В.І.Сподарця, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української філології ПНПУ імені К.Д.Ушинського; Ю.А.Работіна, голови Одеської регіональної організації НСЖУ, голови оргкомітету Загальноукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання»; С.С.Макліч, викладача Одеського педагогічного училища та інших.

Завжди натхненними і захоплючими є виступи Володимира Сподарця

До уваги присутніх була представлена інформація про основоположника давньоруської історіографії, видатного літератора, мислителя, науковця Нестора Літописця, день пам’яті якого (у церковному календарі) невипадково припадає на наше свято – День української писемності та мови. Рідкісні видання з фондів бібліотеки, присвячені життю та діяльності Нестора Літописця представила провідний бібліотекар Валентина Колесникова. Червоною стрічкою заходу стала знаменна дата – 175-річчя виходу друком першого видання «Кобзаря» Т.Г.Шевченка. У виконанні студентів ПНПУ імені К.Д.Ушинського натхненно звучали рядки Василя Симоненка, Ліни Костенко й одеського поета Олекси Різниківа, присвячені Т.Г.Шевченку і його безсмертному творінню, що є і лишатиметься дороговказом навіки. Під час заходу Юрій Работін передав до фонду ОННБ книги авторів – переможців цьогорічного Загальноукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання».

Книжкові дарунки від Юрія Работіна із вдячністю прийняла
Емілія Василевська, завідувач відділу наукового комплектування фондів

Також у рамках Тижня мови передбачено проведення дискусійної студії «Сучасна українська мова: самобутність, система, норма», що відбудеться 9 листопада на базі Клубу молодого науковця (спільно з Одеським педагогічним училищем). У центі уваги – практичні аспекти використання літературної та ділової української мови в побуті та діловодстві. Змістовна книжкова виставка «Рідна мова – коріння нації» (з оглядовою екскурсією) працюватиме впродовж місяця.

Про особливості функціонування і популяризації української мови йшлося у виступі Світлани Макліч

Огляд ккнижково-документної виставки для майбутніх педагогів провела Валентина Колесникова

Під час дискусійної студії та виїздної книжкової виставки в Одеському педагогічному училищі. Реферат на тему "Зародження української мови" зачитала студентка четвертого курсу Вікторія Апекіна (зліва).

Тема реферату Діани Тіосси, студентки четвертого курсу - "Перші словники".

Дарунок від ОННБ - "А українською кажуть так..." за авторства одеських мовознавців Галини і Володимира Островських. Справа заступник директора з виховної роботи Одеського педагогічного училища Юлія Філлєр

Створено: 05.11.2015
Переглядів: 928© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.