Бібліотека закордонного українства

До Всеукраїнського дня бібліотек у секторі «Закордонне українство» ОННБ ім. Горького розгорнуто книжкову виставку «Українське книговидання та українські бібліотеки діаспори».

Українські емігранти розуміли важливість культурно- освітньої, наукової та суспільно-політичної діяльності. Силою обставин відмежовані від поневоленої України, вони формували свій унікальний медіапростір, сприятливий для вільної думки і розвитку національно-визвольної ідеї. Видавнича діяльність, заснування і розвиток друкованих органів були частиною великої місії української еліти поза межами батьківщини. Також представники діаспори відкривали на чужині українські бібліотеки – адже можливість читати рідною мовою, не забувати її і вчити української наступні покоління, народжені вже на новій батьківщині – головний чинник збереження національної самосвідомості.

Більшість представлених на виставці видань – бібліографічні покажчики і каталоги, видані за кордоном. Експозиція включає наявні й сучасні монографічні видання українських дослідників, присвячені архівній україніці та еміграційній пресі.

До уваги читачів письмова довідка,
підготовлена співробітниками сектора Єфімовою А.І. та Петровою А.О.

Створено: 24.09.2015
Переглядів: 829© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.