До 140-річчя Олександра Мурашка

Олександр Мурашко. Автопортрет. 1918.

З 7 по 10 вересня 2015 р. в ОННБ експонується імпровізована книжково-ілюстративна виставка «Гордість українського образотворчого мистецтва», присвячена 140-річчю від дня народження видатного майстра пензля Олександра Олександровича Мурашка (1875-1919).

З експонатами виставки студентів ОНУ ім. І.І.Мечникова
знайомить співробітник відділу мистецтв Емма Бойко

Виставка висвітлює матеріли з фонду відділу мистецтв бібліотеки про життєвий і творчий шлях відомого українського живописця, педагога і громадського діяча, одного із фундаторів Української академії мистецтв у Києві (1917-1919). Мурашко як живописець прагнув віднайти нову формулу мистецтва, яка б відповідала його часу. Як і багато його талановитих сучасників, він поєднував традиційне мистецтво (ґрунтовна академічна школа, віртуозність письма, пленерна практика, здобутки імпресіонізму) з власними експериментальними пошуками. Це характерно для мистецтва початку XX століття. На жаль, життя цієї непересічної особи трагічно обірвалося під час більшовицької окупації Києва у 1919 році.

Олександр Мурашко приймав участь в Одеських виставках, зокрема, в IV-ій (1893) і V-ій (1894) виставках Товариства південноросійських художників. В Одеському художньому музеї зберігається одна із найбільш відомих картин паризького періоду творчості майстра «В кав’ярні» (1902).
Цьогоріч НБУ викарбував також ювілейну монету, присвячену цій видатній особистості.

Створено: 10.09.2015
Переглядів: 545© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.