Оновлення назви бібліотеки

3 вересня 2015 р. в ОННБ ім. М.Горького відбулися збори колективу, на яких серед інших було винесене питання оновлення назви бібліотеки. Майже одностайно (1 проти, 1 утримався) працівники установи проголосували за спрощення нинішньої назви бібліотеки. Цьому рішенню передувало також опитування громадської думки на сайті бібліотеки, що розпочалося ще 22 липня ц.р. та обговорення в ЗМІ. 84% опитуваних пропонують застосувати незаідеологізований принцип найменування подібних державних установ – Одеська національна наукова бібліотека (ОННБ). Серед респондентів, які вважають доцільним називати бібліотеку на честь видатної особи, яка зробила найбільший внесок у розвиток української культури та Одеси зокрема, першість за видатним бібліофілом, бібліографом та українознавцем М.Ф.Комаровим. Є також пропозиції назвати на честь меценатів гр. М.М.Толстого чи Г.Г.Маразлі, лікарів, поетів і громадських діячів Івана і Юрія Лип, архітектора Ф.П.Нестурха. Обговорення на сайті триває до 22 вересня.

У різний час одеська "публічка" носила імена російського імператора Миколи ІІ (з 1907), професора-більшовика Є.М.Щепкіна, а з 10 лютого 1941-го – пролетарського письменника М.Горького, який у період 1928-1930-х рр. поставив свій талант на службу більшовицько-сталінському тоталітаризму. У 1979 році тоді ОДНБ ім. М.Горького була нагороджена орденом Дружби народів, що також знайшло своє відображення у назві. 2009 року напередодні відзначення 180-річчя бібліотека отримала статус національної, і повна назва виглядала так – Одеська національна ордена Дружби народів наукова бібліотека імені Максима Горького. Колектив національної книгозбірні вважає, що варто у цьому питанні звернутися до світової практики, де іменна складова у назві бібліотек відсутня. Готується відповідне звернення до Міністерства культури України.

Створено: 12.09.2015
Переглядів: 641© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.