Бібліотечний проект «Духовними сходами»

11 липня 2015 р. в рамках проекту «Духовними сходами» відбулось розширене засідання секції книголюбів Молодіжного центру Одеського Свято-Троїцького собору. Про унікальну роль книги у складному процесі духовного зростання молодої людини йшлося у виступі протоієрея Андрія Проніна, клірика Свято-Троїцького Собору м. Одеси. Він також наголосив на важливій ролі бібліотеки щодо збереження й відродження та примноженні духовності у наш час.

Відомий краєзнавець, директор музею «Християнська Одеса» Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Віктор Михальченко вів розмову про свої нові розвідки з релігійного минулого Одеської та Херсонської областей, наводячи цікаві факти з власної книжки «Духовенство Одеси. 1794 – 1925 рр.».

Про співпрацю ОННБ ім. М.Горького та музею «Християнська Одеса», зокрема в питанні популяризації видань та документів повідала заступник директора музею Людмила Майборода. Діяльність просвітницької організації «Духовний маяк» висвітлив під час виступу член оргкомітету організації Сергій Дроздов, а член комітету молодіжного центру Одеського Свято-Троїцького Собору Ігор Серганов переймався проблемою, як зацікавити сучасну молодь саме книгою, зокрема читанням релігійної та релігієзнавчої літератури. Адже не секрет, що молоде покоління віддає перевагу інформаційному Інтернет-полю.

Бібліографічний огляд книжкової виставки «Релігійність сьогодення» виступила завідувач ВЗГР Тамара Кухарук. Вона окремо зупинилась на сучасних виданнях підручників з релігієзнавства та християнської етики; зосередила увагу присутніх на науковому виданні – анотованому покажчику, що вийшов в Українському інституті національної пам'яті у 2013 році – «Зруйновані храми і монастирі України». Також представила добірку книг на тему «Українська духовна музика ХVІІ – ХVІІІ століть». Окрему увагу було приділено журнальній новинці «Одеські Єпархіальні Відомості». Часопис з такою назвою виходив в Одесі з 1860 по 1919 роки. Нинішнє видання вважається поновленим. В засіданні взяли участь викладачі та слухачі недільної школи Одеського Свято-Троїцького собору.

Створено: 11.07.2015
Переглядів: 463© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.