До 100 – річчя Петра Тронька

12 липня 2015 р. в ОННБ ім. М.Горького було проведено бібліографічний огляд книжкової виставки «Обранець історії»: до 100-річчя від дня народження Петра Тимофійовича Тронька (1915-2011) – вітчизняного історика, організатора музейної та краєзнавчої справи, відомого громадського діяча, Героя України.

Бібліографічний огляд для слухачів курсів Одеського обласного інституту удосконалення вчителів – викладачів української мови та літератури провела провідний бібліотекар відділу зв'язків з громадськістю і реклами бібліотеки Валентина Колесникова. Вона розповіла про життя та наукову й громадську діяльність доктора історичних наук, професора, академіка НАН України Петра Тронька – людини світлого розуму та щирого серця. На виставці представлені праці науковця, його численні публікації, а також наукові розвідки та нариси про життя й творчість Петра Тимофійовича, зокрема, біобібліографічний покажчик, присвячений цій постаті (укладач Л.І.Тіманова), що вийшов у Києві у 2005 році.

Петро Тимофійович Тронько : [Біобібліограф. покажчик] / В.о. НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського; уклад. Л. І. Тіманова; Переднє слово В.А. Смолій. – Київ : НБУ ім.. В. І. Вернадського, 2005. – 194 с.
http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/96170/default

У заході взяла участь Олена Ліпінська, викладач Одеського педагогічного училища, здобувач кафедри української філології та методики викладання фахових дисциплін ПНПУ ім. К.Д.Ушинського, яка на основі збірника "Тернистим шляхом до храму" докладно розглянула особливості дослідження про Олеся Гончара. Серед упорядників цього видання - П.Т.Тронько.

Тернистим шляхом до храму: Олесь Гончар в суспільно-політичному житті України 60-80-і рр. XX ст. : зб. док. та матер. / В.о. НАН України. Ін-т історії України, Всеукр. фонд відтворення пам'яток історико-архітектурної спадщини ім. О.Гончара, Центр. держ. архів-музей літ-ри і мистецтва України; Упоряд. П. Т. Тронько, О. Г. Бажан, Ю. З. Данилюк; Наук. ред. І. М. Дзюба; Відп. за вип.М. І. Крячок, В. О. Савчук.– Київ : Рідний край, 1999.– 303 с.
http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/210085/default

На думку молодого науковця, саме це видання буде у нагоді тим, хто хоче глибше вивчити і зрозуміти значення творчості Олеся Гончара, зокрема його роман «Собор».

Створено: 13.07.2015
Переглядів: 509© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.