Акакій Церетелі і Україна

21 червня 2015 р. виповнюється 175-річчя від дня народження видатного грузинського поета, письменника і громадського діяча Акакія Церетелі. Цій події була присвячена презентація в ОННБ книжково-ілюстративної виставки «А.Р. Церетелі і Україна» та перегляд документальної ретроспективної кінострічки «Подорож поета А.Церетелі». У заході взяли участь представники «Грузинського культурно-освітнього центру «Іверія».

У фондах Одеської національної наукової бібліотеки зберігаються видання різними мовами світу, вона є територією дружніх та плідних міжнаціональних стосунків, що вмотивувало ідею створення бібліотечного проекту «Бібліотека – територія єднання культур», який успішно діє вже четвертий рік поспіль.

Серед партнерів ОННБ Одеська обласна ГО «Грузинський культурно-освітній центр «Іверія». Привітати присутніх прийшла голова органзації «Іверія» Шорена Гегешидзе, яка ознайомила із заходами, які проводяться до ювілею класика грузинської літератури Акакія Церетелі грузинською общиною Одеси.

Автор книжки «Грузини в Одесі: історія та сучасність» (О., 2010) доцент кафедри історії ОНУ ім. І.І.Мечникова Олександр Музичко, виступив з доповіддю, яка висвітлює історичні розвідки про славетний та шляхетний рід Церетелі і його одеські сторінки.

Джина Мджорая, викладач Одеської гімназії №1 ім. А.П.Бистріної та постійний читач бібліотеки, повідала про давню і багату історію українсько-грузинських літературних зв'язків.

Значна увага виступаючих була приділена темі славнозвісної зустрічі Акакія Церетелі з Тарасом Шевченком у Петербурзі. Підвищений інтерес присутніх викликала бібліотечна розвідка про перебування Акакія Церетелі у місті Одесі, його прийом у вдови графа Воронцова Єлизавети. Цікаві факти з даної тематики під час огляду книжкової виставки оприлюднила співробітник відділу зв'язків з громадськістю і реклами Валентина Колесникова.

За основу було взято монографію Л.Асатіані «Жизнь Акакия Церетели» (Тбілісі, 1971) і наукове дослідження О.Баканідзе «Дорогами дружби» (Тбілісі, 1989).

Одна із організаторів і ведуча зустрічі, завідувач відділу зв'язків з громадськістю і реклами Тамара Кухарук демонструє раритетне видання лібрето до опери М.Баланчивадзе «Тамар Цбієрі» за однойменною драмою А.Церетелі.

Під час заходу відбувся перегляд документальної ретроспективної кінострічки «Подорож поета А.Церетелі».

Створено: 18.06.2015
Переглядів: 1411
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.