Буджак. Історико-етнографічний нарис. Анонс

14 травня 2014 р. у відділі нових надходжень (2-ий поверх) відбудеться презентація книжки «Буджак: историко-этнографические очерки народов юго-западных районов Одесщины» (2014), яка досліджує етнокультурну самобутність населення Дунай-Дністровського межиріччя (Буджацького степу). Презентація відбудеться під час роботи виставки-форуму.

Програма

«Буджак: историко-этнографические очерки народов юго-западных районов Одесщины» (2014)

Відкриття

Арюпіна Ліна Володимирівна, заступник генерального директора з наукової роботи ОННБ ім. М. Горького.

Виступи:

Палиця Ігор Петрович, голова Одеської державної адміністрації, заслужений економіст України.

Кіссе Антон Іванович, професор, д-р. політ. наук, депутат Верховної Ради України, президент Асоціації болгар України.

Саєнко Людмила Іванівна, канд. іст. наук, завідувач відділу краєзнавства «Одесика» ОННБ ім. М. Горького.

Петрова Олена Валентинівна, канд. іст. наук, в. о. начальника управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації.

Прігарін Олександр Анатолійович, канд. іст. наук, доц. кафедри археології та етнології України історичного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Ганчев Олександр Іванович, канд. іст. наук, доц. кафедри соціології ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Коч Світлана Вадимівна, канд. політ. наук, доц. кафедри історії та світової політики ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Стоянова Галина Миколаївна, канд. іст. наук, доц. кафедри археології та етнології України історичного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Гізер Сергій Миколайович, канд. іст. наук, приват-доцент кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.

Іванова Килина Матвіївна, директор видавництва СМИЛ (Ізмаїл).


Прес-реліз

У рамках цьогорічної Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбудеться презентація видання «Буджак: историко-этнографические очерки народов юго-западных районов Одесщины» (2014).

Книжка присвячена історії та етнографії народностей Буджака. Цей самобутній регіон Дунай-Дністровського межиріччя характеризується багатонаціональним складом населення. Кожна з етнокультурних спільнот має свої виразні традиції та історію. Така варіативність стала предметом колективної уваги. Крім нарисів, що містять сюжети спільної історії та виявляють тенденції у міжетнічних взаємовідносинах, у виданні розміщені нариси про регіональну унікальність етнокультур. Ці нариси написані двадцятьма двома авторами – професійними істориками, які є представниками цих народів і народностей. Матеріал для книги був зібраний завдяки багаторічним етнологічним експедиціям викладачів і студентів Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.

Видання складається з трьох розділів. У першому розділі, «Буджак сквозь века», розповідається про історію заселення краю та соціально-політичні умови його розвитку від середньовіччя до сьогодення. Історичні нариси містять спільні сюжети історії і висвітлюють тенденції у міжетнічних взаємовідносинах.

У другому розділі, «Культура народов Буджака», який є основним, йдеться про основні етнічні групи населення, які в різні історичні часи заселяли та компактно проживали в регіоні: про албанців, болгар, вірмен, гагаузів, греків, євреїв, німців, молдаван, росіян, українців, ромів.

Третій, заключний розділ книги, який називається «Добрососедство и межэтнические взаимодействия», розповідає про міжетнічні зв'язки народів Буджака та досвід міжнаціональних відносин у регіоні.

Книга містить унікальні фотографії з музейних колекцій і родинних зібрань жителів регіону та розрахована на широке коло читачів.

Презентація відбудеться 14 травня 2015 р. о 12:00 в ОННБ ім. М. Горького у відділі нових надходжень
(другий поверх),
вул. Пастера, 13.

Створено: 13.05.2015
Переглядів: 1722
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.