Презентації. Геннадій Щипківський, Василь Полтавчук. Анонс

15 травня 2015 р. о 10.00 у відділі краєзнавства «Одесика» ОННБ ім. М.Горького відбудеться презентація книжок членів Одеської обласної організації НСПУ: роману «Рихва часу» Г.Щипківського та збірки оповідань «Іванові зяті» В.Полтавчука (О. : «Астропринт», 2013). Під час заходу експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Відтворити свою епоху».

П р о г р а м а
п р е з е н т а ц і ї

Відкриття:

Бельницька Ольга Миколаївна,
заст. генерального директора ОННБ імені М. Горького,
заслужений працівник культури України

Виступи:

Полтавчук Василь Григорович,
канд. філол. наук, письменник, літературознавець;

Шупта Дмитро Романович,
поет, публіцист, заслужений працівник культури України;

Сподарець Володимир Іванович,
канд. філол. наук, доцент кафедри української філології Південноукраїнського національного педагогічного університету
ім. К. Д. Ушинського;

Савченко Сергій Олександрович,
заст. голови Одеської обласної організації Національної спілки художників України,
заслужений художник України;

Мізінкіна Олена Олексіївна, Подлісецька Ольга Олегівна,
канд. філол. наук, викладачі кафедри теорії літератури та компаративістики ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Дем`янишина Лариса Семенівна,
автор ілюстрацій, член Одеської обласної організації Національної спілки художників України та Творчого об'єднання митців Южного «Новація», голова Южненської міської організації ВУТ «Просвіта»;

Заключне слово авторів: Щипківського Г. П., Полтавчука В. Г.


Прес-реліз

Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького
Одеська обласна організація Національної спілки письменників України

Презентація книжок
членів Одеської обласної організації НСПУ: роману «Рихва часу» Геннадія Щипківського та збірки оповідань«Іванові зяті» Василя Полтавчука (Одеса: Астропринт, 2013)

Одеську національну наукову бібліотеку імені М. Горького та Одеську обласну організацію Національної спілки письменників України єднають дружні відносини і багаторічна творча співпраця на ниві українського слова. Вже стало традицією щороку, під час проведення Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», презентувати нові видання одеських поетів, прозаїків, літературознавців. У цьому році в рамках книжкового форуму будуть представлені книги членів Одеської обласної організації НСПУ: роман «Рихва часу» Геннадія Щипківського та збірка оповідань «Іванові зяті» Василя Полтавчука, виданих одеським видавництвом «Астропринт» у 2013 р.

Геннадій Павлович Щипківський – український письменник, політик, активний громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературної премії ім. Олеся Гончара.

Серед літературного доробку митця – поетичні збірки: «Повертаюсь до себе» (2001), «Автографи степу» (2004), «Береги часу» (2006), повісті та оповідання «Світло далекого берега» (2002), «Стежка в зозулине літо» (2004), «Щем» (2013), новели «Перестиглий грім» (2008), «Коралі» (2012), роман «Лють» (2013). У 2009 р. вийшли три романи з тетралогії «Товтри» – «Круговерть», «Директорія», «Млин» – широке епічне полотно присвячене переломним подіям в Україні часів Першої і Другої світових воєн. Четвертою книгою став роман «Рихва часу» – про життя села після «хрущовської відлиги» і до перших паростків української незалежності. Юрій Мушкетик, лауреат Шевченківської премії, у своїй статті написав: «Мене аж завидки беруть: ну звідки Щипківський так об'ємно, в деталях, знає всю епоху, майже століття, скажімо, війну, він же 1944 року народження, і колективізацію, і боротьбу УПА? А як болісно передано голод 1933-го року. Скільки для цього Г. Щипківському потрібно було праці, скільки переполоти людських душ, скільки знати з минулого та прозрівати майбутнє. Можу уявити, як переболів душею Геннадій Щипківський, пишучи болісний, глибоко реалістичний твір, намагаючись ніде не відступити від правди, подати життя таким, як воно є. «Товтри» – твір чесний, правдивий, гадаю, він знайде відгомін у читацьких душах і, відповідно, буде пошанований громадськістю».

Василь Григорович Полтавчук – український прозаїк, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент, лауреат обласних премій ім. М. Посмітного, ім. І. Гайдаєнка.

Автор книг прози «Заповітне поле» (1984), «Чи залишиться таємницею?» (1991), «Руса коса до пояса» (1997), «Ім'я любові» (2009), «Розлюблена» (2013), краєзнавчих нарисів «Саврань» (1980), «Котовськ» (1987), літературознавчих досліджень «Біографічний роман і проблема виховання історією» (1989), «Неминущість минулого» (2009), літературно-критичних нарисів «Василь Фащенко» (2012), «Проза Івана Григурка» (2013), «Борис Дерев'янко», «Иван Гайдаенко» (2014), численних статей і рецензій у періодиці.

Збірка оповідань «Іванові зяті» – це негаласливо відгранені життєві історії, випадки, за якими людські долі з їхніми правдами і кривдами. Персонажі зображені у різноманітних життєвих ситуаціях – у болях і радощах буття, у випробовуваннях на вірність любові, ідеалам добра і людяності. Найбільшим критиком та дослідником творчості Василя Полтавчука був літературознавець Василь Фащенко, лауреат Шевченківської премії. У своїй передмові до збірки він писав: «І хоча В. Полтавчук не поет, а прозаїк, мені здається, що належить він до мудрої школи нашого Майстра, до школи тих митців, що дослухалися голосів життя людського, не кодуючи, не зашифровуючи символами природних емоцій людини і її борінь у сфері духу. Особистостей, створених непоспішливим словом новеліста, інколи перейнятого елегійним смутком, чуєш і бачиш – у болях і радощах буття».

До збірки ввійшло 18 оповідань, завершальнє з яких – «Іванові зяті». Як відзначає у своїй рецензії кандидат філологічних наук, викладач кафедри теорії літератури та компаративістики ОНУ ім. І. І. Мечникова Олена Мізінкіна: «Думаю, не випадково у заголовок винесено назву оповідання, що завершує збірку. «Іванові зяті» – про сучасність, про актуальні проблеми сьогодення. Оповідання порушують вічні теми добра і зла, людяного і нелюдського, миру і війни, батьків і дітей, села і міста, родини і соціуму. Переконана, твори Василя Полтавчука спонукають до роздумів, переосмислення вже усталеного; історії героїв – сентиментальні і реалістичні водночас – викликають неабиякі емоційні переживання, несподівані сентенції, торкають найпотаємніші і найвразливіші струни душі читача. Отже, запрошуємо у такий знайомий і близький, повчальний і людяний художній світ Василя Полтавчука!».

Книжка видана за підтримки Одеської обласної державної адміністрації.

Презентація відбудеться 15 травня 2015 р. о 10.00
у відділі краєзнавства «Одесика» ОННБ імені М. Горького
за адресою: вул. Пастера, 13, головний корпус.

Під час заходу експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Відтворити свою епоху».

Створено: 13.05.2015
Переглядів: 2190
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.