До 71-ї річниці визволення Одеси

До 71-ї річниці визволення Одеси від німецько-фашистських загарбників та назустріч 70-річчю Великої Перемоги 6 квітня 2015 року в ОННБ імені М. Горького відбулася презентація книжково-документної виставки «Одеса – місто-герой, місто-трудівник» та нової книги учасника Великої Вітчизняної війни, штурмана авіації, підполковника у відставці Григорія Григоровича Мусійка «Собрание сочинений в одном томе». Зі словами вдячності та пошани до ветеранів Великої Вітчизняної війни звернулася заступник директора з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України Ольга Миколаївна Бельницька, відкриваючи захід. Від Одеської міської ради ветеранів привітали Микола Іванович Романенко, полковник у відставці, та Людмила Миколаївна Опроненко-Клопова, секретар Одеської воєнно-наукової спілки, яка передала у дарунок бібліотеці книгу генерала запасу Володимира Петровича Клопова «Покоренные перевалы».

Завідувач сектора правової роботи та правової освіти Одеського міського управління юстиції Лідія Миколаївна Жукова розповіла присутнім про роботу управління юстиції з питань соціального захисту ветеранів

Ветеран Великої Вітчизняної війни, кавалер ордена «За мужність», начальник служби оправи та реставрації книг АГЧ ОННБ ім. М. Горького Марія Степанівна Гайко згадала про свою обпалену війною юність, розповіла про багаторічну роботу в бібліотеці: вона і нині лишається прекрасним майстром своєї справи. Історик Сергій Володимирович Чепурний, директор ЗОШ № 105, у стислій доповіді, присвяченій досвіду викладання історії у школі, підкреслив, що знати історію міста – означає любити країну. Добрим другом бібліотеки та активним соратником у патріотичному вихованні є Одеський історико-краєзнавчий музей. Цього разу його представляла завідувач відділу «Одеса і край в роки Великої Вітчизняної війни» Лілія Геннадіївна Езау. Вона розповіла про нові розвідки музею, присвячені славному героїчному минулому нашого міста. Заступник директора з виховної роботи Одеського професійного ліцею морського транспорту Галина Олексіївна Жукова у своєму виступі підкреслила значення дослідження героїчної та трудової історії Одещини.

Центральною подією заходу стала презентація книги Григорія Григоровича Мусійка, під час якої автор подякував бібліотеці, де вже вкотре відбувається презентація його книг. Уважно, затамувавши подих, слухали присутні вірші Григорія Григоровича та його спогади про юність, війну, фронтових друзів. Учні школи № 105 Саша Дніпровський та Катя Літвинчук прочитали вірші Григорія Григоровича. З коротким оглядом життя і творчості Г.Г. Мусійка виступила Йоліта Шпікайте, провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю і реклами бібліотеки.

Наприкінці заходу відбулась імпровізована автограф-сесія. Присутні, одержавши книгу, зверталися до автора за автографом. Декілька примірників автор передав Бібліотеці.

Присутніх зацікавили і унікальні документи, представлені на книжковій виставці «Одеса – місто-герой, місто-трудівник», зокрема примірники одеських газет 1944 – 1945 років.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Григорій Мусійко презентує свою нову книгу

Ольга Бельницька під час відкриття заходу

Учні 105 школи читають вірші Григорія Мусійка

Експозиція виставки

Під час заходу

Світлина на пам`ять

Відео репортаж ТРК "Круг"

Відео репортаж телеканалу "Репортер"

Створено: 09.04.2015
Переглядів: 684© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.