Видатні бандуристи України

2 квітня 2015 р. в ОННБ відбулася творча зустріч «Видатні бандуристи України» з нагоди 125–річчя від дня народження відомого українського бандуриста Никона Івановича Прудкого. Запрошені до бібліотеки студенти Одеського центру професійно-технічної освіти прослухали сольний концерт «Струни вічності» відомого одеського бандуриста, дипломанта всеукраїнських конкурсів, лауреата міжнародних конкурсів Павла Ровенка. Під час виступу музикант навів факти виникнення кобзарства, розповів про особливості музичного інструменту – бандури, а також про власні відчуття та творчі задуми.

Своїми роздумами про значимість вивчення історії української культури, зокрема кобзарства, поділилися викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти: Володимир Луданов, майстер виробництва першого курсу та Ілона Григорчук, майстер виробничого навчання першого курсу. Студенти з цікавістю переглянули представлені на експозиції видання з історії кобзарства та зацікавлено спілкувались з артистом.

Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Хай звучить струна жива, розкаже про своїх героїв», на якій були представлені рідкісні видання із фондів ОННБ ім. М.Горького, що досліджують історію української музики, зокрема дивовижне мистецтво кобзарів і бандуристів.

Огляд книжково-ілюстративної виставки проводить Тетяна Гюмюшлю

3 квітня 2015 р. співробітники відділу зв'язків з громадськістю та реклами бібліотеки організували для учнів старших класів одеської гімназії № 9 виїзну книжково-ілюстративну виставку «Хай зазвучить струна жива…», присвячену видатним бандуристам України, а також провели бібліографічний огляд представленої на експозиції літератури. Присутні мали нагоду ознайомитися з унікальною добіркою літератури, яка розкриває історію виникнення української музики, історію кобзарства та цікаві матеріали про бандуристів.

Створено: 02.04.2015
Переглядів: 1065© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.