«Тиждень франкофонії». Зустріч з Габсом

14 березня 2015 р. в ОННБ ім. М.Горького в рамках «Тижня франкофонії» відбулася творча зустріч з французьким літератором і художником-ілюстратором, карикатуристом Габсом під назвою «Сторінки одної антології». У головному читальному залі бібліотеки була розгорнута виставка творів Габса. У зустрічі також взяли участь директор Альянс франсез в Одесі Сільвен Бано, арт-менеджер Анастасія Прушковська та викладач кафедри іноземної літератури ОНУ ім. І.І.Мечникова Лідія Савкова. Як зізнався Габс (GABS), на сході Європи він вперше. В Україні вже провів зустрічі у Харкові і Дніпропетровську. Крім Одеси, він також планує побувати в Києві, Львові, Запоріжжі та Рівному.

Габс розповів про свої творчі прерогативи, особливості методу роботи над ілюстраціями. Себе художник позиціонує як ілюстратор преси. Він виконує малюнки для газет і журналів, і виробив власний оригінальний лінеарний стиль, надзвичайно лаконічний, який нагадує комікси. Однак, на відміну від коміксів, подібна творчість вимагає граничної зібраності, змобілізованості, щоб у стислий термін виконати роботу. Інше захоплення Габса – ілюстрування поезії просто на вільних від тексту білих полях в так званих кишенькових книжечках. Він втілює таким чином спонтанні ідеї, породжені текстом, намагаючись знайти оптимальне співвідношення вербального і візуального, тексту і рисунка. Рисунки Габса гумористичні, іронічні, навіть зухвалі, які сам автор називає «грою в нісенітниці». Поезія для Габса має не лише естетичне значення, але є також способом комунікації.

Габс літератор за освітою і у свій час працював в Альянс франсез у Латинській Америці. У поезії він надає перевагу романтикам, імпресіоністам і символістам: Гюго, Бодлер, Аполлінер, Верлен. Серед його переваг – менш відомий загалу письменник і поет Блез Сандрар. Габс зізнався, що йому комфортно в бібліотеці, де відчуває потік думки і духа, як і на загал в Одесі з її невеликими будинками, європейською архітектурою і близькістю моря, яке дає велику перевагу місту.

Виставка робіт Габса працюватиме в бібліотеці до 5 квітня, тим самим плавно перетікаючи у фестиваль "Французька весна".

Створено: 16.03.2015
Переглядів: 869© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.