Шевченківські читання - 2015

10 березня 2015 р. в ОННБ відбулися традиційні Шевченківські читання,присвячені 201-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка і 175-річчю виходу друком першого видання «Кобзаря». Цій події приурочена книжкова виставка «Учи неложними устами сказати правду…», що розгорнута у головному читальному залі бібліотеки. У читаннях взяли участь провідні науковці вишів та середніх навчальних закладів Одеси, митці, літератори, бібліотекарі та краєзнавці.

 Програма

Вітання заступника генерального директора ОННБ, заслуженого працівника культури України                         
Ольги Бельницької. Справа ведуча Валентина Колесникова

Тематика доповідей та обговорень досить широка: це і неперевершене значення Шевченкового «Кобзаря» у національному розмаїтті Одещини, і перлини шевченкіани із фондів Одеського літературного музею, ОННБ ім. М. Горького, приватних колекцій одеських краєзнавців. Зацікавленість викликає і зв'язок творчості Т.Г.Шевченка і сучасних вітчизняних літераторів – Л.В. Костенко та В.А. Симоненка.

Своєрідним дарунком став виступ Одеського юнацького театру «Балаганчик» (художній керівник – почесний працівник культури України Н.І.Хохлова) з літературною композицією «Золоті розсипи Шевченкового «Кобзаря».

Шевченківські читання в ОННБ ім. М. Горького започатковані 1999 року з нагоди відзначення 185-річчя від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Відтоді вони стали традиційними, хоча вперше повідомлення про проведення таких читань у бібліотеці з’явилося ще 1951 року. Організації Шевченківських читань на високому рівні сприяють унікальні фонди, науковий потенціал бібліотеки, творчі зв’язки, а також актуальність творчої спадщини Тараса Шевченка, її постійне поглиблене вивчення. Так, серед багатьох шевченкознавчих досліджень науковцями бібліотеки слід відзначити бібліографічний покажчик «Шевченко в одеській пресі», який нараховує п’ять випусків (3.367 бібліографічних позицій). Нині триває робота над шостим випуском, який охоплює інформаційний період з 2006 по 2014 роки та містить понад 700 бібліографічних позицій.

Серед раритетів цьогоріч вперше по довгім часі представлена виставка офортів, акватинти, літографії та ліногравюри - ілюстрацій до творів Тараса Шевченка. Це видання було підготовлене у 1964 році Спілою художників України накладом усього 100 примірників. Серед них роботи видатних українських графіків Василя Касіяна, Михайла Дерегуса, Анатолія Базилевича та інших.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Про зв`язок творчісті Тараса Шевченка і нашої сучасності Ліни Костенко
йшлося у виступі культуролога Тетяни Ананченко

Темою доповіді викладача Одеського педагогічного училища 
Світлани Макаліч обрано філософський аспект поеми Т.Г. Шевченка "Марія"

Художній керівник юнацького театру "Балаганчик" Надія Хохлова

Інна Бабушкіна ознайомила присутніх з доробком
бібліотекарів - бібліографічним покажчиком "Шевченко в одеській пресі"

Про прижиттєві та раритетні видання "Кобзаря", що зберігаються
у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ розповіла Надія Яцун

Серед присутніх викладачі та студенти Одеського педагогічного училища, 
бібліотечні працівники

Експонати виставки "Т.Г. Шевченко: мистецькі обрії"

Твори Шевченка в музичному мистецтві

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ

ООДТРК. Випуск новин від 10.03.2015 

7 телеканал. Шевченківські читання в ОННБ

Створено: 10.03.2015
Переглядів: 717© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.