До Міжнародного дня рідної мови

19 лютого 2015 р. в ОННБ ім. М.Горького в рамках Тижня мови відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Збирай, як діаманти, ті слова: твого народу в них душа жива». Вона присвячена Міжнародному дню рідної мови. Тиждень мови триватиме з 19 по 25 лютого і включатиме низку заходів як в бібліотеці, так і в культурно-освітніх установах міста. Їх метою є популяризація української словесності на основі фонду книгозбірні. Знаковою подією є також відзначення цьогоріч 175-річчя виходу першого «Кобзаря» Т.Г.Шевченка.

Програма

Презентація зібрала представників влади, відомих мовознавців, поетів та журналістів, які поділилися своїми напрацюваннями в царині літератури та мовознавства, висловили власне бачення проблеми розвитку та поширення державної мови та мов національних меншин. Присутніх привітала Олена Петрова, заступник начальника управління культури і туризму національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації.

 Зліва-направо: Олена Петрова, Віталій Бошко, Любов Ісаєнко, Юрій Работін, Валентина Колесникова

Пам’ятними були виступи наших незмінних учасників подібних заходів: доцента кафедри української літератури ОНУ ім. І.І.Мечникова Любов Ісаєнко, а також поета і перекладача Віталія Бошкова – нині випускового редактора Одеського обласного держтелерадіо, автора та ведучого радіопрограм гагаузькою мовою.

Відомий своєю просвітницькою діяльністю та організаційними проектами Юрій Работін передав до фонду бібліотеки черговий номер часопису «Золотослів», підготовленого Одеською обласною організацією НСЖУ.

Творчим, натхненним дарунком став виступ учениці Одеської ЗОШ №105 Карини Агапової (на фото), яка прочитала вірш Павла Мовчана «Мово! Пресвята Богородице мого народу!»

 

Слухацьку аудиторію складали учні та викладачі Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф.Данькевича та ЗОШ №105. Для гостей провідним бібліотекарем Валентиною Колесниковою був проведений бібліографічний огляд підготовленої до цієї події виставки, а також надана можливість ознайомитися з унікальною добіркою прижиттєвих і сучасних видань «Кобзаря» Тараса Шевченка з бібліотечного фонду.

Повертаючись до програми Тижня мови, зазначимо, що вона передбачає радіоогляд на тему: «Мова — духовна скарбниця народу: наукові розвідки» та виїзну виставку-огляд в Одеському театрально-художньому училищі на тему «І слово розумом святим і оживи, і просвіти!»: до 175-річчя з часу виходу першого «Кобзаря» Т.Г.Шевченка.

Під час виїзної виставки-огляду в ОТХУ, яку провела Валентина Колесникова

Створено: 20.02.2015
Переглядів: 742© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.