До 225-річчя Петра Гулака-Артемовського

26 січня 2014 р. в ОННБ ім. М.Горького відбулася презентація книжкової виставки «Ідеал справжньої Добрості: до 225-річчя від дня народження П.П.Гулака-Артемовського».

Володимир Сподарець зі своїми вихованцями

«Слухачами були студенти ПНПУ ім. К.Д.Ушинського. Акцент робився на особливостях стилістики П.П.Гулака-Артемовського: використання епіграфів, влучних висловів, цитат з класичних текстів, що посилюють виразність ідейного задуму. Майбутні педагоги є постійними читачами закладу, а цій екскурсії ми зобов’язані доценту згаданого вишу і давнього друга бібліотеки Володимиру Сподарцю. Разом зі студентами відомий літературознавець із глибоким зацікавленням ознайомився з унікальними виданнями українського класика із фонду книгозбірні.

Для гостей співробітники бібліотеки провели також загальну екскурсію по бібліотеці, у томі числі до спеціалізованих відділів, які мають підсобні фонди. Так, ранні публікації творів Гулака-Артемовського – видання другої половини ХІХ – початку ХХ ст. із колекції Михайла Комарова зберігаються у відділі рідкісних видань і рукописів ОННБ. До послуг читачів також Інтернет-центр, відкритий свого часу завдяки фінансовій підтримці Посольства США в Україні.

Працівник відділу зв’язків з громадськістю і реклами Тетяна Гюмюшлю з учнями ліцею

Ювілею письменника також був присвячений захід 27 січня, під час якого учні Рішельєвського ліцею взяли участь у вікторині «Веселий смуток мудреця». Поет, письменник, перекладач, вчений П.П.Гулак-Артемовський – для учнів постать достатньо відома, адже його перший твір «Пан та Собака» входить до шкільної програми. В ігровій ситуації учні дізналися багато нового, глибше ознайомилися з творами класика із фондів ОННБ.

Зустріч студентів і учнів у стінах бібліотеки переконала гостей у тому, що варто активніше залучатися до подібних заходів, адже вони розширюють кругозір через специфічну в умовах бібліотечного закладу форму спілкування.

Створено: 27.01.2015
Переглядів: 754© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.