До Дня Соборності України

«Соборність України як чинник українського державотворення» – тема засідання за участі істориків, журналістів,  бібліотекарів та викладачів шкіл в рамках тижня «Трибуна науковця», який відбувся 21 січня 2014 р. в ОННБ і приуроченій 96-ій річниці Акту Злуки УНР і ЗУНР.

У заході взяли участь історики – професор Тарас Гончарук, доцент Анатолій Мисечко (ОНУ ім. І.І.Мечникова), історик, публіцист і краєзнавець Віктор Савченко (Одеський державний університет внутрішніх справ), журналіст, мистецтвознавець-дослідник Володимир Кудлач, бібліотекар Тамара Кухарук (ОННБ ім М.Горького) та педагог-організатор Віола Мельничук (Рішельєвський ліцей). Серед присутніх учні Рішельєвського ліцею та бібліотекарі.

Виступи науковців відтворювали цілісну картину постання та історичного розвою України як держави в ХХ ст., причини та умови, у яких було проголошено акт Злуки між УНР і ЗУНР; таких понять як «національна самоідентифікація», «національна революція», а також запозичення ідеї Соборності і її втілення в сучасному українському вимірі. Окремо розглядалося питання значення українських ЗМІ в сучасних умовах зовнішньої інформаційної війни, де-факто оголошеної Україні, їх ролі в національному інформаційному просторі щодо об’єктивного інформування населення та задля збереження цілісності держави.

Програма

ФОТОРЕПОРТАЖ

Тарас Гончарук: «День 22 січня в історії України»

Анатолій Мисечко: «Соборність українських земель як рецепція в українському вимірі»

Віктор Савченко: «Ідея Соборності під час визвольних змагань 1917-1921 років»

Володимир Кудлач: «Сучасний момент і виклики Соборності. Роль ЗМІ»

Тамара Кухарук: «Різнобарвний талант: до 135-річчя Володимира Винниченка»

Ведуча і організатор заходу Тетяна Гюмюшлю

Огляд виставки «Соборність України: ідеї, досвід, сьогодення» провела Валентина Колесникова

Педагог-організатор Віола Мельничук щиро подякувала організаторам та учасникам за змістовний захід

На фото: учні Рішельєвського ліцею

Експонати книжково-ілюстративної виставки

Створено: 21.01.2015
Переглядів: 714© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.