Презентація книжки Галини Лазарєвой

Незмінним учасником виставки-форуму «Українська книга на Одещині» є відомий кінознавець, директор ЦБС для дітей ім. Гайдара м. Одеси Галина Лазарєва. 26 вересня 2014 р. у відділі мистецтв бібліотеки відбулася презентація її нової книжки«Радомир Василевский: счастье – дело тяжелое» із серії «Імена Одеської кіностудії».

 

Крайня справа Галина Лазарєва

 

Подібні видання, нажаль, не фінансуються державою. «До цієї книжки я йшла п'ятнадцять років… Я не пишу про одну особу, навіть якщо це один герой, адже творення фільму відбувається у тісній взаємодії з іншими учасниками процесу», – наголосила автор. Поряд з відомими виданнями Г.Лазарєвої, наприклад, про Володимира Висоцького і Кіру Муратову, це вже восьма книжка, присвячена цій темі. Презентація відбулася у відділі мистецтв ОННБ у досить невимушеній обстановці. Це ніби засідання клубу друзів Одеської кіностудії ім. О. Довженка. Відомий кінооператор Радомир Василевський зняв за життя 19 кінострічок. Виступаючі переймалися загальною тематикою стану кінематографу в Україні, позицій Одеси як одного із центрів кіновиробництва, проблеми читання тощо, що має своє пояснення. 

 

На першому плані Олександр Галяс і Тамара Кухарук

 

Тетяна Щурова

 

Серед тих, хто поділився своїми думками і враженнями, організатор заходу, завідувач відділу мистецтв бібліотеки, театрознавець Тетятна Щурова, редактор газети «Порто-Франко» Олександр Галяс, провідний науковий співробітник Одеського літературного музею Лілія Мельниченко, член Національної спілки кінематографістів України та РФ Володимир Жаріков, завідувач ВЗГІР ОННБ Тамара Кухарук, театрознавець Наталія Остроухова. Остання, до речі, на цьогорічному форумі з успіхом презентувала свою першу книжку, присвячену ранній історії Одеського театру опери і балету. Одним словом, зібралися патріоти свого міста, які мріють про відродження минулої слави Одеської кіностудії, і нова книжка Галини Лазарєвої – це ще одна цеглинка у цю справу, – «рукотворний пам’ятник», як висловився один із виступаючих. Автора особисто прийшла привітала її колега, заслужений діяч культури України Ольга Ботушанська.

Співробітник відділу літератури іноземними мовами і міжнародних проектів Катерина Дворніченко (на фото у центрі) ознайомила зібрання із французьким монографічним виданням Євгенії Звонкіної про режисера Кіру Муратову, у якій цитується книжка Галини Лазарєвої «Время. Кино. Книга». Співробітниками відділу мистецтв була також підготовлена книжково-ілюстративна виставка, яка дає уявлення про цілеспрямовану творчість Г.Я.Лазарєвої. 

Створено: 01.10.2014
Переглядів: 1008
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.