← Історія та етнографія (за лютий 2020 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Шендеровський В. Вчені України у світовій науці : [близько 200 нарисів] / Василь Шендеровський ; ГО "Міжнар. енциклопедичне бюро з фізики". – Київ : Простір, 2019. – 971, [3] c. : портр.

Анотація

Ця книжка містить близько 200 нарисів про талановитих, але маловідомих вчених, в основному, представників природничої науки. На підставі архівної спадщини та довідникової літератури подано у конкретній і доступній формі інформацію про життя і наукову діяльність багатьох видатних вчених, яких народила українська земля, але через певні обставини їхні імена було замовчувана, а наукову спадщину вилучено зі скарбівні української науки.

Книжка розрахована на вчених-істориків, природознавців, педагогів, а також на широкий загал читачів. Автор переконаний, що прочитання книжки не може не викликати почуття гордості за свій народ, за свою українську землю, що дала людству стількох славетних вчених. Саме такі постаті, поза всяким сумнівом, слугують взірцем для молодого покоління. Вивчення минулого дає нам багато прикладів натхненної наукової праці, творчого пошуку.