← Анексія Криму. ООС (за грудень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Гаврилів І. Україна – Росія: протиборство европейської та евразійської цивілізацій / Ігор Гаврилів. – Львів : Левада, 2018. – 111 с. : карти.

Анотація

У запропонованій книзі розкрито багатовіковий цивілізаційний конфлікт, який увійшов у свою заключну фазу на початку ХХІ століття внаслідок розгортання збройного російсько-українського протистояння. Показано формування українського та російського народів на суміжному пограниччі, які протистояли один одному історично та ментально в контексті загальноєвропейських та світових глобальних процесів. Визначено роль та місце української військово-політичної та культурно-мистецької еліти у формуванні і функціонуванні Російської імперії XVIII-XX століть. Представлено причини та наслідки розпаду СРСР, зроблено спробу проаналізувати через призму боротьби та історичної тяглості українсько-російського цивілізаційного конфлікту розвиток подій в Європі і світі в майбутньому.

Дослідження розраховане та призначене для науковців, фахівців-аналітиків, політичних кіл та урядовців, а також широкої громадськості, усіх хто бажає пізнати минуле, усвідомити сучасне та спрогнозувати прийдешнє у цивілізаційному поступі України та інших країн.